Wózkers

W dniu 14 czerwca naszą szkołę odwiedził pan Jarosław Perduta, były wieloletni dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego we Wrocławiu a zarazem reżyser filmu dokumentalnego  pt. „Wózkers”, którego projekcję mogli obejrzeć  nasi uczniowie. „Wózkers” to niezwykła opowieść o Bartłomieju Skrzyńskim – wrocławskim dziennikarzu i społeczniku aktywnie działającym na rzecz osób niepełnosprawnych, który zmarł w wieku 41 lat. Do końca aktywny, zawsze uśmiechnięty i serdeczny, gotowy do niesienia pomocy innym, kolorowy ptak…  – tak mówiła rodzina, przyjaciele, współpracownicy i znajomi w swoich wspomnieniach o Bartku.

Mam nadzieję, że ta ciekawa opowieść zwróci uwagę młodych ludzi na problem niepełnosprawności i uświadomi, że niepełnosprawność - jak pokazał Bartek - nie zawsze jest barierą nie do pokonania.

A.S.

Data dodania: 2023-06-16 12:08:58