Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

PROGRAM OPERACYJNY WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ (PO WER) - ponadnarodowa mobilność uczniów

PROGRAM OPERACYJNY WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ (PO WER) - ponadnarodowa mobilność uczniów

„Czwórka” realizuje projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)

 

Liceum Ogólnokształcące nr IV jest instytucją realizującą przedsięwzięcie w ramach IV naboru do projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów" objętego wsparciem z dnia 30 stycznia 2023 roku. Realizacja przedsięwzięcia zaczyna się 1 marca 2023 roku i kończy 30.06.2023 roku.

 

„Ponadnarodowa mobilność uczniów” to projekt skierowany do polskich uczniów, w ramach którego mogą realizować podstawę programową w trakcie międzynarodowych aktywności w dowolnym kraju Unii Europejskiej.  Uczestnikami projektu mogą być uczniowie szkół publicznych i niepublicznych od VI klasy szkoły podstawowej do momentu zakończenia edukacji szkolnej chcący zdobyć i pogłębić umiejętności związane z obszarem działań projektowych oraz różnorodnych dziedzin takich jak: praca w międzynarodowej grupie, rozwijanie relacji społecznych, doskonalenie umiejętności z dziedziny technologii informacyjno-komunikacyjnej, planowania oraz realizacji działań projektowych.

 

Udział w projekcie, poprzez wspólne zajęcia merytoryczne z rówieśnikami z innego kraju UE, umożliwia podniesienie kompetencji kluczowych uczniów takich jak m.in.: nauka języków obcych, rozwijanie umiejętności uczenia się, nabycie nowych kompetencji niezbędnych do rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego. Głównym założeniem projektu są zagraniczne wyjazdy grup uczniów wraz z opiekunami do krajów Unii Europejskiej. Są one bardzo dobrym sposobem na wyrównywanie edukacyjnych i społecznych szans uczestników, przyczyniają się również do budowania porozumienia pomiędzy uczniami z różnych krajów Unii Europejskiej oraz wzmocnienia współpracy międzynarodowej szkół.

 

W projekcie pt. “Let’s do this! realizowanym w naszej szkole uczestniczyło 15 uczniów z klas drugich i trzecich. Dzięki wsparciu finansowemu funduszy PO WER, wzięli oni udział w wyjeździe do Berlina, gdzie we współpracy z uczniami jednej ze szkół berlińskich uczestniczyli we wspólnych zajęciach i warsztatach w języku angielskim z zakresu wielokulturowości oraz zdrowego stylu życia a także brali udział w realizacji mini projektów dotyczących wspomnianej tematyki oraz samego miasta. W ramach tej współpracy powstał przewodnik po najciekawszych miejscach Berlina, teledysk promujący różnorodność kulturową, otwartość i tolerancję oraz materiały edukacyjne dotyczące zdrowego stylu życia (wystawa, scenariusz). Po zajęciach w szkole nasi uczniowie i nauczyciele zwiedzali miasto poznając jego najważniejsze atrakcje. Przed samą mobilnością natomiast wszyscy jej uczestnicy (nasi uczniowie) zostali przygotowani do wyjazdu poprzez udział w zajęciach dotyczących aspektów takich jak: przygotowanie językowe (język angielski i język niemiecki), kulturowe i pedagogiczne, a po powrocie w zajęciach ewaluacyjnych podsumowujących udział w projekcie.

 

Magdalena Michalska-Wieczorek

Data dodania: 2023-07-27 19:46:15
Data edycji: 2023-07-27 21:54:10
Ilość wyświetleń: 883

E-CZYTELNIA

INTEGRO (katalog on-line)
Zobacz

KOMUNIKATY

- dostępna jest archiwalna strona szkoły (zakładka SZKOŁA)
Zobacz

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej