Czcionka:

A+A-

Kontrast:

mLegitymacja

mLegitymacja

Informujemy, że Liceum Ogólnokształcące nr IV im. Stefana Żeromskiego we Wrocławiu przystąpiło do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

 

mLegitymacja to elektroniczna wersja tradycyjnej legitymacji szkolnej, czyli legitymacja w smartfonie. Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu. W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji – z powodu np. uszkodzenia, niepoprawnego działania czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

 

mLegitymację należy dodać na własnym urządzeniu w aplikacji mObywatel wydanej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Obecnie funkcjonalność mLegitymacja dostępna jest dla użytkowników urządzeń z systemem Android w wersji min. 6.0.

 

Link do oficjalnego źródła aplikacji mObywatel

 

Aby uruchomić mLegitymację, należy:

  1. Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji, przesyłając go na adres: mlegitymacja@lo4.wroc.pl
  2. Do wniosku należy dołączyć zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB podpisane w nazwie pliku imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Niepodpisane pliki nie będą rozpatrywane.
  3. Pobrać aplikację mObywatel, potwierdzić zapoznanie się z regulaminem.
  4. Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomić System na urządzeniu.
Data dodania: 2022-04-07 09:49:51
Data edycji: 2022-04-07 10:13:48
Ilość wyświetleń: 2414

E-CZYTELNIA

INTEGRO
Zobacz

KOMUNIKATY

Zobacz

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz
facebookinstagramyoutube
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej