Zapraszamy serdecznie na Drzwi Otwarte LO IV 6 kwietnia br. w godzinach 9.00 - 13.00.

OBRAZKOWE LEKCJE

OBRAZKOWE LEKCJE - JĘZYK POLSKI

To nie tylko jeden ze sposobów uatrakcyjniania zdalnych lekcji, ale przede wszystkim inspiracja do twórczego czytania i interpretowania trudnych utworów literackich. To także pomoc dydaktyczna tworzona przez uczniów dla swoich koleżanek i kolegów.

Uczniowskie obrazkowe interpretacje liryków, scen w dramatach czy tekstach epickich, uporządkowane przez nauczyciela i wpisane w prezentację multimedialną, stanowią bowiem materiał do dyskusji w grupie, kontekst do analizy danego utworu podczas lekcji, pod kierunkiem polonisty.

Tu, na stronie szkoły, zapraszamy do samodzielnej gry z tekstem, powtórzenia znajomości tekstów kultury przy pomocy kartek literatury w obrazkach stworzonych przez licealistów z Czwórki.

Może takie wizualizacje pomogą Wam lepiej zrozumieć sensy ukryte w słowach.

Alicja Badowska i Beata Kulik

Data dodania: 2022-03-25 07:35:04