Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty! Witajcie na pokładzie!

Przewodnicząca SU Hanna Konowalska-Klyszcz przywitała całą społeczność szkolną na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2023/2024.

Szanowna Pani Dyrektor, drodzy nauczyciele, koleżanki i koledzy.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego witam Wszystkich na rozpoczęciu roku szkolnego.

Nie będę Wam prawić typowego przemówienia o roku pełnym nowych wyzwań i możliwości, bo to nie o to w tym chodzi. To jest mój ostatni rok w szkole i chciałabym powiedzieć, że po prostu miło mi jest Was wszystkich zobaczyć, lecz jest to słodko-gorzkie wyznanie.

Czas bardzo szybko mija, w co przez długi czas nie wierzyłam, ale w końcu przekonałam się o tym na własnej skórze.  Nie jest mi łatwo pogodzić się z tym że, to już ostatni rok w szkole. Wierzcie mi lub nie, ale po 3 latach spędzonych w Czwórce jestem w stanie stwierdzić, że to jest całkiem fajna szkoła i nie dopuszczam do siebie myśli, że za kilka miesięcy nie będziemy się już wszyscy widywać na korytarzu.

Kończąc te smęty, chciałabym życzyć wszystkim powodzenia w tym roku szkolnym, zarówno uczniom, jak i nauczycielom oraz spokojnej głowy, zwłaszcza maturzystom.

Nie dajcie się zwariować, co ma być, to będzie. Damy radę, przed nami fajne kilka miesięcy!

DO PIERWSZAKÓW

Drodzy  pierwszoklasiści,

w imieniu Samorządu Uczniowskiego witam Was na rozpoczęciu roku szkolnego!

Dziś stajecie się częścią naszej czwórkowej społeczności. Czeka tu na Was wiele przygód… ( z przekąsem!) codzienna bieganina po imponującej wręcz ilości schodów, np. z A27 do B24, pokonywanie korytarzowych labiryntów w poszukiwaniu odpowiedniej sali lekcyjnej (swoją drogą sama się czasem gubię), podjęcie próby dotarcia do szkolnej pielęgniarki, bo przecież nikt nie wie gdzie jest jej gabinet, przetrwanie lekcji z Szanownym Gronem Pedagogicznym, konfrontacje z Panią Dyrektor Górny (uwierzcie mi, tego chcielibyście uniknąć), codzienne spacery po romantycznym Przedmieściu Oławskim, czy też próby wykiwania szkolnych “strażników Teksasu” w celu małego wyskoku do Żabki.

Jest to szkoła jedyna w swoim rodzaju pełna pasji i charakteru. Najbliższe cztery lata odmienią Wasze życie!

Gratuluję wyboru, bo to bardzo dobry wybór!

Zawsze służymy Wam pomocą, nie czujcie się skrępowani, by o nią poprosić - w końcu ma się już to doświadczenie w 4 LO!

Witajcie na pokładzie!

Data dodania: 2023-09-08 12:47:36