Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

OBYWATEL WROCEK - GRA MIEJSKA

OBYWATEL WROCEK - GRA MIEJSKA

Kolejny etap odczarowywania Przedmieścia Oławskiego za nami. Tym razem za sprawą gry miejskiej „Obywatel Wrocek” zorganizowanej przez Czwórkę we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

 

 Uczniowie klas ósmych szkól podstawowych z naszego osiedla wraz z opiekunami pod czujnym okiem swoich starszych kolegów i koleżanek z IIIF przemieszczali się po najbliższej okolicy, wykonując zadania rozmieszczone w różnych bazach: Centrum Edukacji Krytycznej, Muzeum Etnograficzne, Niskie Łąki, Centrum Aktywności Lokalnej, Rada Osiedla.

 

Cel całego przedsięwzięcia to poznanie zasobów społecznych własnej okolicy, budowanie poczucia więzi i odpowiedzialności za najbliższe otoczenie i przygotowanie do bycia aktywnym obywatelem. Poprzez zabawę wszyscy uczestnicy mieli szansę zwrócić uwagę na to, co dzieje się najbliżej nich, wokół ich szkoły czy własnego osiedla. Rozmowy z mieszkańcami pozwoliły na zrozumienie zwykłych problemów dnia codziennego. Tworzenie fragmentu budżetu obywatelskiego dało szansę poczucia własnej sprawczości i oto właśnie chodziło.

 

 Zwieńczeniem projektu było wspólne spotkanie na świeżym powietrzu przy siedzibie WCRS, gdzie uczestnicy otrzymali upominki za udział w grze.

 

To od nas samych zależy najwięcej, gdy w grę wchodzi rozwój miasta. Wszak miasto to my, jego mieszkańcy, zacznijmy od tego, co najbliżej – od własnych osiedli zgodnie z mottem naszej gry: „nie pytaj, co miasto może zrobić dla Ciebie, ale co Ty możesz zrobić dla miasta.”

 

Katarzyna Cieplińska-Olejnik


Data dodania: 2021-11-16 19:51:03
Data edycji: 2021-11-16 20:26:02
Ilość wyświetleń: 901

E-CZYTELNIA

INTEGRO (katalog on-line)
Zobacz

KOMUNIKATY

- dostępna jest archiwalna strona szkoły (zakładka SZKOŁA)
Zobacz

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej