O wyborach w USA w American Corner

Czy wiedzieliście, że w USA to nie bezpośrednie głosy ludzi decydują o wybraniu kandydata, ale elektorzy wybrani w ramach systemu kolegium elektorów? – tego i innych ciekawostek na temat wyborów w Stanach Zjednoczonych dowiedzieliśmy się podczas wykładu pt. Wybory prezydenckie w USA, w którym klasa 2D uczestniczyła w ubiegły piątek.

Prowadzący – zaprzyjaźniony z nami native speaker – Sam, opowiedział nam o procesie wybierania prezydenta w Stanach Zjednoczonych oraz odpowiedział na wszystkie nurtujące nas pytania, łącznie z tym, czy jego zdaniem, Donald Trump wygra tegoroczne wybory w jego ojczyźnie.

Wyjście do American Corner po raz kolejny było ciekawym dla nas doświadczeniem. Czekamy na kolejne wydarzenia w American Corner!

Tekst:  Jan Sz, Mikołaj K.

Zdjęcia: as

Data dodania: 2024-03-20 09:34:19