Geograficznie na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

W dniach 20-21 września br. uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch wydarzeniach z zakresu nauk o Ziemi w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Grupa uczniów z klas 2A, 2D, 2H oraz 3F wysłuchała wykładu pt. Podstawy rozpoznawania głębinowych skał magmowych. Dr Elżbieta Słodczyk z Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego zabrała nas w podróż do wnętrza Ziemi. Dowiedzieliśmy się, jak możemy “odczytać” historię powstawania skał dogłębnie im się przyglądając. Po wykładzie uczniowie podziwiali kolekcję okazów skał magmowych z całego świata.

Dzień później klasa 3B odwiedziła Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego. Grupa uczestniczyła w wykładzie pt. Kopciuchy i kominki – co na to uchwała antysmogowa? przygotowanym przez mgr Joannę Kubicką w ramach projektu LIFE-MAPPINGAIR/PL. Uczniowie zgłębili wiedzę dotyczącą poprawy jakości wydychanego przez nas powietrza. Poznali również szczegóły uchwał antysmogowych obowiązujących w naszym regionie oraz akcji wymiany pieców. Po wykładzie pracownicy Zakładu oprowadzili nas po ogródku meteorologicznym i zaprezentowali urządzenia do pomiarów składników pogody.

Zespół geografów: Agnieszka Kucharska, Aleksandra Rydzoń, Alan Wawrzyniak

Data dodania: 2023-09-30 19:22:28