Zapraszamy serdecznie na Drzwi Otwarte LO IV 6 kwietnia br. w godzinach 9.00 - 13.00.

Fonologia i fonetyka języka angielskiego - warsztaty

W ramach współpracy z Instytutem Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego 15 i 21 lutego obyły się w naszej szkole warsztaty językowe z zakresu fonologii i fonetyki angielskiej.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Małgorzatę-Różę Sawicką z IFA UWr., a uczestniczyli w nich uczniowie klasy 3e oraz klasy 1f+.

Podczas warsztatów uczniom klasy 3e zaprezentowano sposoby poprawnej artykulacji i praktycznej wymowy samogłosek angielskich. Z kolei uczniowie klasy 1f+ poznali i przećwiczyli wymowę podstawowych brytyjskich toponimów (geograficznych nazw miejsc) w kontekście różnych odmian języka angielskiego.

Warsztaty nie tylko poszerzyły ogólną wiedzę lingwistyczną naszych uczniów.  Umożliwiły im również osłuchanie się z barwą języka obcego, którego uczą się na co dzień, w różnych jego odmianach, i pokazały istotę wymowy w procesie nauki języka angielskiego.

Magdalena Michalska-Wieczorek

Daniel Stankiewicz