Dzień Języka Angielskiego

Dnia 21.03.2024 r. odbył się Dzień Języka Angielskiego. Uczniowie każdej klasy przygotowali występy do utworów z lat 80-tych, zgodnie z wyznaczonym tematem MUSIC OF THE 80s  oraz wzięli udział w quizie wiedzy o krajach anglojęzycznych z zakresu wiedzy ogólnej.

Przygotowywanie występów umożliwiło uczniom zaprezentowanie talentów artystycznych a także pracę nad umiejętnością współpracy w grupie. Uczniowie zaśpiewali utwory w języku angielskim, stworzyli do nich piękne choreografie, wykorzystali różne rekwizyty oraz zachwycali dobranymi do tematyki utworów strojami.

Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele języka angielskiego, mieli trudne zadanie z wyłonieniem 3 pierwszych miejsc.

Pierwsze miejsce zdobyła klasa 2g z utworem Glorii  Gaynor ”I Will Survive”. Występ, który został dopracowany zarówno pod względem śpiewu, choreografii, rekwizytów, jak i strojów, zachwycił całe grono komisji. Uczniowie, dzięki swojej ciężkiej pracy zdobyli nagrodę za pierwsze miejsce – dzień wolny od zajęć lekcyjnych, w którym mogą wybrać się całą klasą do kina na wybrany, darmowy seans filmowy.

Miejsce drugie zajęła klasa 3a z pięknie wykonanym utworem Eurythmics ”Sweet Dreams”. Uczniowie otrzymali również maksymalną ilość punktów za quiz. Każdy uczeń klasy otrzymał voucher w wysokości 10 złotych do wykorzystania w bufecie szkolnym.

Na miejscu trzecim natomiast uplasowała się klasa 3c, która wykonała utwór Rockwell ”Somebody’s Watching Me”. W nagrodę otrzymali czekolady oraz długopisy.

Całość imprezy można podsumować jedym słowem - fantastyczna. Był to dzień zabawy, prezentowania owoców ciężkiej pracy ostatnich tygodni oraz rozpoczęcia długo wyczekiwanej wiosny.

Diana Garncarek

Data dodania: 2024-03-25 14:08:46