Dzień Języka Angielskiego

W dniu 9 czerwca cała społeczność IV Liceum Ogólnokształcącego połączyła swoje siły organizując Dzień Języka Angielskiego.

Celebrowanie tego dnia jest tradycją naszej szkoły od roku 1984, dlatego nie wyobrażaliśmy sobie tego roku szkolnego bez wspólnego wydarzenia!

W tym roku motywem przewodnim była muzyka i hasło  Music is the Key. Klasy 1, 2 i 3 rywalizowały ze sobą w ramach quizu kulturowego dotyczącego krajów anglojęzycznych. Następnie każda grupa śpiewała wybraną przez siebie piosenkę znanego artysty, do której odgrywała teledysk na żywo!Układy taneczne, rekwizyty i efekty specjalne przerosły nasze oczekiwania!

Odkryliśmy wiele muzycznych i aktorskich talentów, a występ ostatniego zespołu pociągnął za sobą na scenę wszystkie klasy! Widok był bezcenny!

Jednak w obu  kategoriach konkursowych bezkonkurencyjna okazała się klasa 2a, miejsce drugie przypadło klasie 3c, a trzecie miejsce na podium i nagrodę publiczności zdobyła klasa 1h.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i jednocześnie doceniamy przygotowania wszystkich klas! Teraz mamy już pewność, że kreatywność naszych uczniów nie zna granic :)

Ewa Tarnowska

Zdjęcia: Roman Sirenka i Beata Kulik