Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

DRUGA EDYCJA DICTO CHALLENGE ZA NAMI

DRUGA EDYCJA DICTO CHALLENGE ZA NAMI

 

W tegorocznej edycji konkursu, która odbyła się 27.04.2022r. wzięło udział 30  finalistów z 15 szkół, wyłonionych w I etapie spośród 265 uczestników. Tym razem laureaci konkursu, oprócz atrakcyjnych nagród, otrzymali również punkty rekrutacyjne (Zgodnie z Wykazem zawodów wiedzy, artystycznych lub sportowych organizowanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w roku szkolnym 2021/2022), które mogą okazać się kluczowe przy przyjęciu do wymarzonej szkoły średniej.

 

Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Instytutem Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego i wydawnictwem Macmillan oraz pod opieką merytoryczną Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji byli: pan Robert Horyza z Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, który wystąpił w roli lektora oraz pani Anna Pasternak z Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, która przeprowadziła ciekawe warsztaty dla nauczycieli pt.: Garść pomysłów na ostatniej prostej przed egzaminem ósmoklasisty z języka angielskiego. Przegląd sprawdzonych ćwiczeń.

 

Laureatami II edycji konkursu zostali: Kalina Jabłonkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siechnicach, która zdobyła I miejsce, II miejsce przypadło w udziale Hannie Siudzińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrocławiu, natomiast Aleksandra Fleischer ze Szkoły Podstawowej nr 83 we Wrocławiu zajęła III miejsce.

 

Wszystkim laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy doskonałej znajomości angielskiej ortografii, a wszystkich zainteresowanych tajnikami pisowni angielskich słówek zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

 

Zespół nauczycieli języka angielskiego LO nr IV

Data dodania: 2022-05-08 17:27:00
Data edycji: 2022-05-09 09:46:55
Ilość wyświetleń: 911

E-CZYTELNIA

INTEGRO (katalog on-line)
Zobacz

KOMUNIKATY

- dostępna jest archiwalna strona szkoły (zakładka SZKOŁA)
Zobacz

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej