Zapraszamy serdecznie na Drzwi Otwarte LO IV 6 kwietnia br. w godzinach 9.00 - 13.00.

DRUGA EDYCJA DICTO CHALLENGE ZA NAMI

W tegorocznej edycji konkursu, która odbyła się 27.04.2022r. wzięło udział 30  finalistów z 15 szkół, wyłonionych w I etapie spośród 265 uczestników. Tym razem laureaci konkursu, oprócz atrakcyjnych nagród, otrzymali również punkty rekrutacyjne (Zgodnie z Wykazem zawodów wiedzy, artystycznych lub sportowych organizowanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w roku szkolnym 2021/2022), które mogą okazać się kluczowe przy przyjęciu do wymarzonej szkoły średniej.

Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Instytutem Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego i wydawnictwem Macmillan oraz pod opieką merytoryczną Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji byli: pan Robert Horyza z Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, który wystąpił w roli lektora oraz pani Anna Pasternak z Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, która przeprowadziła ciekawe warsztaty dla nauczycieli pt.: Garść pomysłów na ostatniej prostej przed egzaminem ósmoklasisty z języka angielskiego. Przegląd sprawdzonych ćwiczeń.

Laureatami II edycji konkursu zostali: Kalina Jabłonkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siechnicach, która zdobyła I miejsce, II miejsce przypadło w udziale Hannie Siudzińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrocławiu, natomiast Aleksandra Fleischer ze Szkoły Podstawowej nr 83 we Wrocławiu zajęła III miejsce.

Wszystkim laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy doskonałej znajomości angielskiej ortografii, a wszystkich zainteresowanych tajnikami pisowni angielskich słówek zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Zespół nauczycieli języka angielskiego LO nr IV

Data dodania: 2022-05-08 17:27:00