Czwórka z wizytą w Radio Wrocław

Jak wygląda praca prezentera radiowego? Dlaczego sala koncertowa Radia Wrocław ma drewniane ściany? Jak przeprowadza się wywiad z zaproszonym gościem? – na te i inne pytania pan Michał Kwiatkowski – prezenter Radia Wrocław – udzielił szczegółowych odpowiedzi podczas warsztatów radiowych, w których uczestniczyła grupa osób z klasy 2D.

Oprócz krótkiej wizyty w sali koncertowej radia (tak, na marginesie - wiedzieliście, że w tej niewielkiej sali koncertowej, która może pomieści ok. 500 osób odbywają się koncerty różnych artystów?) mieliśmy okazję usiąść przed mikrofonem i przekonać się, jak rzeczywiście brzmi nasz głos (czytanie wiadomości w serwisie informacyjnym wymaga poćwiczenia - jak się okazujeJ). Była też chwila, aby wykazać się kreatywnością i umiejętnościami językowymi – pomysły na „trailery” (zajawki) programów radiowych, które chcielibyśmy prowadzić w języku angielskim zaskoczyły nas samych!

Jednym słowem, wizyta w radiowym studio to kolejne, ciekawe doświadczenie, które dane było nam przeżyć.

Tekst i zdjęcia: as

Data dodania: 2024-06-11 20:21:22