
Dzięki uprzejmości Wrocławskiego Towarzystwa Sportowego uczniowie naszego liceum już po raz drugi mogli dopingować żużlowców na Stadionie Olimpijskim. 19.06 br. odbyły się tam finałowe zawody Speedway Grand Prix 3. To finał mistrzostw świat żużlowców do lat 16. Na torze pojawili się reprezentanci krajów z trzech kontynentów. Zawody zakończyły się zdobyciem tytułu mistrzowskiego przez reprezentanta Polski Franciszka Szczyrby. Mimo młodego wieku zawodników nie zabrakło im hartu ducha i woli walki. Zawody obfitowały w wiele emocjonujących sytuacji i wybuchów aplauzu dla umiejętności młodych zawodników. Na trybunach stadionu zasiadło ponad 40 kibiców z Czwórki. Niektórzy to już wytrawni kibice, jednak większość była tam pierwszy raz. Myślę, że dla co najmniej kilku z nich miłość do speedwa’a rozgorzała na całe życia, tak jak dla autora tego tekstu.
Tekst i zdjęcia: K. Rakowski


50–430 Wrocław
ul. Stacha Świstackiego 12–14