8. Dni Trójkąta

W dniach 27-29 września wolontariusze z czwórki wraz z nauczycielami uczestniczyli w obchodach Dni Trójkąta. Nasza szkoła, jako integralna część Przedmieścia Oławskiego, jak co roku włączyła się w pomoc przy organizacji tego wydarzenia.

Uroczyste otwarcie odbyło się w piątek, 27 września, na dziedzińcu Muzeum Etnograficznego. Wydarzenie rozpoczął występ Wrocławskiej Orkiestry Dętej, który nasi uczniowie obejrzeli wraz z mieszkańcami.

W niedzielę, podczas Festynu Osiedlowego, nasi uczniowie wspierali organizatorów, pilnując dmuchanych zamków dla dzieci oraz dbając o bezpieczeństwo najmłodszych. Ponadto, roznosili ulotki dotyczące projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, a nasze uczennice, wykazując się talentem artystycznym, malowały twarze dzieci, dostarczając im mnóstwo radości.

Dużym sukcesem okazał się występ naszego szkolnego zespołu Kucharband, który porwał do zabawy uczestników festynu osiedlowego. Członkowie zespołu - Maria Lenczewska oraz Krystian Gontarz pokazali swoje umiejętności na scenie i wzięli udział w konkursie wokalnym zorganizowanym przez Laboratorium Mowy i Śpiewu, w którym zdobyli cenne nagrody.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i aktywny udział w obchodach! To dzięki Wam ten wyjątkowy weekend na długo pozostanie w pamięci mieszkańców naszej dzielnicy.

Błażej Zawiślak
Agnieszka Kucharska