50-ty Jubileuszowy Złaz im. Alfredy Michałowskiej

Udało się! Tegoroczny 50-ty Jubileuszowy Złaz im. Alfredy Michałowskiej, mamy już za sobą.           Jak można się było spodziewać, zdecydowanie różnił się on od poprzednich Złazów.  Odbył się w miejscowości Wieleń nad jeziorami a nie tradycyjnie w Karkonoszach. Wzięło w nim  udział, aż dziewięć klas pierwszych.

Ze względu na tak dużą ilość uczestników na miejsce jechaliśmy sześcioma autokarami. Po zakwaterowaniu, pierwszaki wyruszyły zwiedzać kościół i klasztor pocysterski w Przemęcie oraz wieżę widokową w Siekowie.  Najwyższy w Polsce drewniany punkt widokowy.

W tym samym czasie , uczniowie z klasy IV B (zwycięzcy Beaniów w 2019 roku) rozpoczęli przygotowania do wieczornej imprezy złazowej.

Jak tradycja nakazuje odbył się test wiedzy turystyczno-krajozmnawczej o regionie. Po pysznym obiedzie, nasi nauczyciele wychowania fizycznego, przeprowadzili konkurencje sportowe, w których „nasi milusińscy”  musieli wykazać się koordynacją ruchową, tężyzną fizyczną, a co najważniejsze - umiejętnością pracy zespołowej.

Po konkurencjach sportowych nadeszła pora na imprezę Złazową i Beaniową.

Klasy pierwsze miały możliwość opowiedzenia o swojej klasie w sposób zabawny i nieszablonowy, za pośrednictwem piosenki oraz wspólnego elementu ubioru. Następnie podczas Beaniów, które w tym roku odbyły się pod hasłem Nocy Oskarowej, ponownie musiały wykazać się kreatywnością, w przedstawieniu filmowych postaci i odgrywaniu scen.

Złaz wygrała klasa I G, Beania klasa I I.

Punktem kulminacyjnym wieczoru, a zarazem zwieńczeniem całego dnia rywalizacji, była dyskoteka, na której wszyscy bawili się wyśmienicie.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, a wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę

Kajetan Sienkiewicz IV B

Zdjęcia Beata Kulik i Raman Sirenka kl.1E