49. Złaz LO IV

…odbył się tradycyjny, bardzo wyjątkowy, bo podwójny, Złaz klas pierwszych, w dniach 26-27 września (klasy po szkole podstawowej) i 03-04 października 2019 r. (klasy po gimnazjum) w Karkonoszach, na szlakach między Karpaczem a Strzechą Akademicką. Uczestniczyło w nim łącznie 373 uczniów klas pierwszych, 10 uczniów z klasy 2C organizujących beania (zwycięzcy beaniów z zesz­łego roku), 43 opiekunów – nauczycieli i absol­wentów naszej szkoły oraz 2 osoby obsługi technicznej. Ponadto 6 dodatkowych przewo­dników po KPN. Łącznie 438 osób!

W pierwszy dzień po przyjeździe autokarami do Karpacza przeszliśmy siedmioma różnymi trasami do Schroniska Strzecha Akademicka, w którym nocowaliśmy. Klasy wędrowały przez Dolinę Łomniczki oraz przez Polanę, Pielgrzymy, Słonecznik i Schronisko Samotnia nad Małym Stawem. Aura była kapryśna – w pierwszym terminie powitała nas słoneczna, złota polska jesień, natomiast tydzień później witał nas śnieg z deszczem. Jednak w  Strzesze czekał już na uczestników ciepły i smaczny obiad.

Tam też o godzinie 17:50 rozpoczął się konkurs o Puchar LO IV. Każda z klas zaprezentowała własną piosenkę złazową, wspólny strój klasowy i rozpoznawała dwa obiekty na slajdach związane z trasą, którą przebyła. Ponadto klasy otrzymały punkty za odpowiedzi na 20 pytań z trasy wędrówki. Potem były przygotowane przez uczniów z klasy 2C beania pod hasłem „Eurovision”, czyli trzy konkurencje: „czerwony dywan” – prezentacja przez klasę tradycyjnego stroju z wylosowanego kraju na czerwonym dywanie, taniec i quiz na temat znajomości wybranych państw. Wszystkie konkurencje przyniosły wiele radości i śmiechu. No i – co najważniejsze – klasy zintegrowały się.

Konkurs o Puchar LO IV i beania w klasach po szkole podstawowej wygrała klasa 1B+, natomiast w klasach po gimnazjum Puchar LO IV zdobyła klasa 1C, a beania wygrała klasa 1D. Klasy, które wygrały Puchar LO IV w nagrodę będą mogły jeden dzień nauki spędzić poza szkołą na wyjściu do kina lub teatru.  Natomiast zwycięscy beaniów na kolejnym  jubileuszowym Złazie za rok będą ich organizatorami. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Po zakończeniu konkursów odbyła się dyskoteka, na której wszyscy mieli jeszcze okazję wyszaleć się.

Organizator Złazu pani Agnieszka Kucharska oraz panie Magdalena Michalska-Wieczorek i Agnieszka Szyrwińska (wicedyrektorki) – gratulowały zaangażowania przy przygotowaniach do imprezy oraz wysokiego poziomu artystycznego klasowych programów.

Podziękowania należą się wszystkim wychowawcom i opiekunom, w szczególności panu Andrzejowi Wojciechowskiemu za ogromne wsparcie oraz niezawodnym absolwentom: Krzysztofowi Morawskiemu – mistrzowi obsługi nagłośnienia i zestawu multimediów oraz Jakubowi Żołyńskiemu za fachowe zabezpieczenie medyczne oraz łącznościowe całej imprezy.

Drugiego dnia było pochmurno, mgliście i chłodno. Jednak wszyscy w wyśmienitych humorach dotarli do Białego Jaru i szczęśliwie wrócili do  Wrocławia.

I My tam byliśmy, barwy jesieni podziwialiśmy i bawiliśmy się.

Duch Gór i Agnieszka Kucharska

Data dodania: 2019-10-10 12:48:30