26 Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckiej dla uczniów szkół podstawowych

26  Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckiej dla uczniów szkół podstawowych

Po raz  dwudziesty szósty  gościliśmy w murach naszej szkoły miłośników poezji niemieckiej – uczniów wrocławskich szkół podstawowych, którzy
13 grudnia przybyli na 26 Finał Konkursu Recytatorskiego  Poezji Niemieckiej.

W Finale znalazło się 12 uczniów, przedstawicieli następujących Szkół Podstawowych: 16, 44, 63, 68, 80, Szkoły Podstawowej Parnas, Szkoły Muzycznej i Szkoły Podstawowej nr 2 z Kątów Wrocławskich.

Naszych gości powitała ciepło i serdecznie pani Dyrektor Małgorzata Górny, która życzyła wszystkim uczestnikom powodzenia. Dziękowała nauczycielom przygotowującym uczniów za zaangażowanie i obecność.

Poziom Konkursu był bardzo wysoki. Wybór najlepszych interpretacji nie był łatwy. Wszyscy Finaliści dobrze znali teksty wybranych utworów i przygotowali ich własne interpretacje. Niestety zasady konkursu są nieubłagane, musieliśmy wybrać te najbardziej interesujące interpretacje i tak też się stało.

Jury wyłoniło najlepszą trójkę.

• I miejsce zajęła Sara Küntzel ze Szkoły Podstawowej Parnas.
  • II miejsce przypadło w udziale Janowi Szałańskiemu ze Szkoły Muzycznej.
  • III miejsce zajęła Weronika Woś reprezentująca Szkołę Podstawową nr 44.

Przyznaliśmy  jedno wyróżnienie, które zdobyła Julia Pyta ze Szkoły Podstawowej nr 80.

Na koniec głos zabrała pani Krystyna Kadlewicz - przewodnicząca Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno – Społecznego z Wrocławia.

Gratulowała młodym ludziom wspaniałych interpretacji wierszy i znajomości języka niemieckiego.

Bardzo dziękujemy i składamy wyrazy uznania wszystkim uczniom. Serdeczne podziękowania chcielibyśmy też złożyć nauczycielom języka niemieckiego za ich zaangażowanie w przygotowanie uczniów do Konkursu. Z wieloma nauczycielami przygotowującymi Finalistów znamy się osobiście i miło jest nam Państwa zawsze gościć u nas.

Już dzisiaj zapraszamy na 27 edycję Konkursu Poezji Niemieckiej.

Barbara Konduła

Piotr Ciszczonik