DRZWI OTWARTE w LO IV 15 kwietnia 2023 r. od godziny 9.00 do 12.00. Serdecznie zapraszamy!

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

ZMIENIA ŻYCIE, OTWIERA UMYSŁY – spotkanie informacyjne dla nauczycieli szkół podstawowych

ZMIENIA ŻYCIE, OTWIERA UMYSŁY – spotkanie informacyjne dla nauczycieli szkół podstawowych

Pracownicy „Czwórki”, nauczyciele, pracownicy administracji oraz uczniowie  uczestniczą w programie Erasmus +. W tym roku kończymy drugą edycję projektu w ramach mobilność kadry edukacji szkolnej (akcja KA1) i rozpoczęliśmy projekt krótkoterminowy mobilności uczniów(akcja KA122) .

Jednym z głównych założeń programu  Erasmus + jest promocja i upowszechnianie rezultatów realizacji projektu, Upowszechnianie rezultatów projektów jest sposobem na przedstawienie naszej  pracy i pochwalenie się osiągnięciami. Swoimi doświadczeniami postanowiliśmy podzielić się z dyrektorami i nauczycielami szkół podstawowych. Nasi koledzy przybyli licznie na spotkanie. Gościem specjalnym był pan Jakub Prus prezes Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

Koordynatorzy szkolni pan Przemysław Mospan (mobilność kadry) i pani Aleksandra Gurgul (mobilność uczniów)  opowiedzieli czym różnią się od siebie te dwie mobilności, dlaczego postanowiliśmy realizować program i jakich rezultatów oczekujemy.  Uczestnicy mobilności opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z kursami, a uczniowie  o projekcie realizowanym z rówieśnikami z Schiller-Gymnasium w Berlinie.

Pan Jakub Prus  przedstawił naszym gościom  prezentację poświęconą podstawowym procedurom, niezbędnym do  uzyskania przez szkoły akredytacji w programie Erasmus+.

Koordynatorzy i uczestnicy odpowiadali na liczne zapytania naszych gości związane z przygotowaniami do realizacji programów i  z ich przebiegiem. Mamy nadzieję, że jedno z haseł obecnej edycji Erasmusa - ZMIENIA ŻYCIE, OTWIERA UMYSŁY właśnie trafiło na podatny grunt i już niedługo nasze koleżanki i nasi koledzy ze szkól podstawowych pójdą w nasze ślady.

Serdecznie dziękujemy im za udział w spotkaniu i życzymy sukcesów przy realizacji programu Erasmus+.

 

 

Data dodania: 2022-11-24 08:26:55
Data edycji: 2022-11-29 10:10:01
Ilość wyświetleń: 208

E-CZYTELNIA

INTEGRO
Zobacz

KOMUNIKATY

Zobacz

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz
facebookinstagramyoutube
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej