Deklaracja dostępności
Reset
Reset

ZŁOTO NA KONIEC SEZONU

Sezon strzelecki 2021/22 niemal dobiegł końca. 12.04. odbyła się ostatnie runda Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Wrocławia. Nasi reprezentanci mocno zaakcentowali swoją dominację w tym sezonie. W zawodach o Puchar Prezesa Klubu Żołnierzy Rezerwy  ponownie pokonali wszystkich rywali i kolejny raz na ich szyjach zawisły złote medale w klasyfikacji drużynowej

Dorobek indywidualny naszych zawodników tym razem był nieco skromniejszy: Alicja Czyżewska (3b) zdobyła srebrny medal, tracąc do zwyciężczyni zaledwie 1 punkt! Marta Malinowska (3e+) zdobyła brązowy medal.

Pozostali nasi reprezentanci strzelali nieco słabiej: Marek Sitek (3f+) zajął ex equo trzecie  miejsce, tracąc brązowy medal na rzecz rywala. Zgodnie z przepisami w takiej sytuacji sędziowie analizują, który z rywali miał więcej „10”, przy takiej samej liczbie „10”, który miał więcej „9”, gdy i ta jest równa rozpatruje się liczbę „8” itd., itd. Pozostałe nasze reprezentantki zajęły: Laura Pieciuk (1c) -7, a Joanna Klepacka (1b)- 9 miejsca.  Miejsca mogą wydawać się odległe,  ale rezultaty zawodniczek pierwszej dziesiątki różniły się czasem tylko jednym punktem. To wyrównany poziom naszej drużyny pozwolił sięgnąć po końcowy sukces. Gratulujemy!

Wrawdzie oficjalne wyniki klasyfikacji generalnej nie są jeszcze znane, ale już dziś można powiedzieć, że nasi reprezentanci w klasyfikacji drużynowej sezonu nie tylko utrzymali przewagę nad drugą drużyną (Elektroniczne Zakłady Naukowe) a nawet nieznacznie ją powiększyli. Wiadomo także nieoficjalnie, że Marta Malinowska jest zwyciężczynią sezonu wśród dziewcząt, a Marek Sitek zdobył brązowy medal w klasyfikacji chłopców. Na oficjalne wyniki przyjdzie czas.

Z żalem informuję, że zakończone dziś zawody były pożegnalnym turniejem Alicji Czyżewskiej – naszej czołowej zawodniczki i dobrego ducha zespołu. Na zakończenie swych występów w reprezentacji „Czwórki” zdobyła srebrny medal w konkursie jednego strzału, rozgrywanego na zakończenie zawodów. Życzymy jej doskonale zdanej matury i dostania się na wymarzoną uczelnię. Powodzenia!

Tekst: Kazimierz Rakowski

Zdjęcia: Marta Malinowska

Data dodania: 2022-04-12 19:44:39
Data edycji: 2022-04-12 20:07:32