Zawody nadziei strzeleckich

Z inicjatywy Klubu Żołnierzy Rezerwy działającego przy Zarządzie Regionalnym LOK we Wrocławiu, 2.04 b.r. zorganizowano zawody strzeleckie określone, jako zawody nadziei strzeleckich. W zamyśle organizatorów było zatrzymać przy sporcie strzeleckim tych, którzy dotychczas nie reprezentowali swoich szkół w zawodach Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej. Chodziło też o sprawdzenie „w ogniu walki” stanu rezerw poszczególnych drużyn, bo nowy sezon tuz, tuż, a drużyny opuszczą tegoroczni absolwenci. Ważnym było także obycie z atmosferą zawodów i bezpośrednia konfrontacja z młodzieżą strzelecką z innych szkół.

Nasza reprezentacja szkolna wystąpiła w składzie: Martyna Chącel (2f), Oliwia Niciarz (1c), Bartłomiej Pawlak, Wojciech Pikosz i Radosław Stępień (wszyscy 1e). W obliczu zbliżającego się sezonu 2023/24, występ naszej drużyny napawa umiarkowanym optymizmem. Z naszych dziewcząt Martyna Chącel zajęła IV miejsce przegrywając brązowy medal zaledwie jednym punktem! Udanie debiutowała także Oliwia zajmując VI miejsce. Najlepiej z naszych reprezentantów wypadł Wojtek Pińkosz, który „wystrzelał” srebrny medal. Nasi pozostali reprezentanci spisali się nieco gorzej, jednak na tyle dobrze, że w najważniejszej klasyfikacji drużynowej, po zawodach wszyscy nasi zawodnicy stanęli na drugim stopniu podium, ze srebrnymi medalami na szyjach!

Gratulujemy, oby tak dalej!

Tekst i zdjęcia (K.R.)

Data dodania: 2023-04-02 08:29:46