XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki

Bezpieczeństwo, chemia, fizyka i filologia – tematy z tych obszarów nauki poruszane były podczas interaktywnych pokazów, w których udział wzięli uczniowie naszego liceum.

Uczestnicy zajęć z postępowania w warunkach cywilnego ratownictwa i pierwszej pomocy z dużym zaangażowaniem ćwiczyli m. in. umiejętne zabezpieczanie masywnych krwotoków przy pomocy opaski uciskowej oraz opatrunku hemostatycznego i uciskowego.

Nasi chemicy – uczniowie klas 2b oraz 2c – mogli przekonać się, że związki chemiczne, o których uczą się na lekcjach, znajdują zastosowanie w procesach chemicznych, które wykorzystywane są na dużą skalą w przemyśle.

Elektrostatyka jest wokół nas – porywające zajęcia, podczas których uczniom włosy stawały dęba. Uczestnicy dowiedzieli się, gdzie wykorzystuje się elektryczność statyczną w życiu codziennym oraz poznali zagrożenia z nią związane.

Podczas zajęć z kinematyki prowadząca omówiła pojęcia związane z ruchem. Następnie uczniowie przeprowadzili eksperymenty, podczas których wyznaczali wielkości z ruchem związane.

Na zakończenie Święta Nauki uczniowie klasy humanistycznej wzięli udział w warsztatach z języka serbskiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z poszczególnych pokazów.

Koordynator: Anna Kaleta

Data dodania: 2023-09-30 11:10:20