Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

XXIV Dolnośląski Festiwal Nauki

XXIV Dolnośląski Festiwal Nauki

„Czwórka” gościła Dolnośląski Festiwal Nauki.

Wykłady on-line prowadzili pracownicy Politechniki Wrocławskiej oraz Akademii Wojsk Lądowych.

 

W ramach zajęć Savoir-vivre w szkole i poza szkołą prowadzonych przez panią dr Anetę Kazanecką, z Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Wojsk Lądowych, uczniowie klas 2a+ i 2e+ zapoznali się z zasadami dobrego wychowania. Dowiedzieli się m.in. jak powinni zachowywać się w teatrze, na lekcji, czy na spotkaniu towarzyskim, a także, jaki strój obowiązuje na studniówce. Dodatkowo panowie otrzymali praktyczne porady, w jaki sposób powinni zachowywać się względem swoich koleżanek.

 

Na wykładzie Kapryśna elektryczność statyczna prowadzonym przez pana dr inż. Tomasza Czapkę, pracownika Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej, uczniowie klas 2f+ i 2d+ posłuchali o zjawiskach elektryczności statycznej i elektryzacji materiałów oraz neutralizacji ładunku elektrostatycznego. Dowiedzieli się o zagrożeniach związanych z elektrycznością statyczną, a także poznali przykłady wykorzystania elektryczności statycznej w życiu codziennym.

 

Wykład Rozmaitość mikrobiologiczna, która przykuwa wzrok, przeprowadziły panie Ewelina Wanarska i Daria Kocek, doktorantki Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. Uczniowie klas 2c+, 2b+, 3b, 3c poznali technikę pracy przy mikroskopie oraz pracę w laboratorium mikrobiologicznym. Zobaczyli również, w jaki sposób przygotowywane są preparaty do oglądania pod mikroskopem oraz jak wyglądają mikroorganizmy w powiększeniu, czyli poznali świat w mikroskali.

 

Anna Kaleta

Alicja Dral

Data dodania: 2021-09-30 12:33:15
Data edycji: 2021-11-12 19:25:03
Ilość wyświetleń: 791

E-CZYTELNIA

INTEGRO (katalog on-line)
Zobacz

KOMUNIKATY

- dostępna jest archiwalna strona szkoły (zakładka SZKOŁA)
Zobacz

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej