DRZWI OTWARTE w LO IV 15 kwietnia 2023 r. od godziny 9.00 do 12.00. Serdecznie zapraszamy!

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

XXIV Dolnośląski Festiwal Nauki

XXIV Dolnośląski Festiwal Nauki

„Czwórka” gościła Dolnośląski Festiwal Nauki.

Wykłady on-line prowadzili pracownicy Politechniki Wrocławskiej oraz Akademii Wojsk Lądowych.

 

W ramach zajęć Savoir-vivre w szkole i poza szkołą prowadzonych przez panią dr Anetę Kazanecką, z Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Wojsk Lądowych, uczniowie klas 2a+ i 2e+ zapoznali się z zasadami dobrego wychowania. Dowiedzieli się m.in. jak powinni zachowywać się w teatrze, na lekcji, czy na spotkaniu towarzyskim, a także, jaki strój obowiązuje na studniówce. Dodatkowo panowie otrzymali praktyczne porady, w jaki sposób powinni zachowywać się względem swoich koleżanek.

 

Na wykładzie Kapryśna elektryczność statyczna prowadzonym przez pana dr inż. Tomasza Czapkę, pracownika Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej, uczniowie klas 2f+ i 2d+ posłuchali o zjawiskach elektryczności statycznej i elektryzacji materiałów oraz neutralizacji ładunku elektrostatycznego. Dowiedzieli się o zagrożeniach związanych z elektrycznością statyczną, a także poznali przykłady wykorzystania elektryczności statycznej w życiu codziennym.

 

Wykład Rozmaitość mikrobiologiczna, która przykuwa wzrok, przeprowadziły panie Ewelina Wanarska i Daria Kocek, doktorantki Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. Uczniowie klas 2c+, 2b+, 3b, 3c poznali technikę pracy przy mikroskopie oraz pracę w laboratorium mikrobiologicznym. Zobaczyli również, w jaki sposób przygotowywane są preparaty do oglądania pod mikroskopem oraz jak wyglądają mikroorganizmy w powiększeniu, czyli poznali świat w mikroskali.

 

Anna Kaleta

Alicja Dral

Data dodania: 2021-09-30 12:33:15
Data edycji: 2021-11-12 19:25:03
Ilość wyświetleń: 528

E-CZYTELNIA

INTEGRO
Zobacz

KOMUNIKATY

Zobacz

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz
facebookinstagramyoutube
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej