Wycieczka do Plastinarium w Guben

Wycieczka do Plastinarium w Guben, czyli uczniowie klas 2c i 3b na tropach odkrywania tajemnic ludzkiego ciała.

Podczas zwiedzania teoria przeplatała się z praktyką.

Uczniowie mieli możliwość zobaczenia i zrozumienia struktury oraz funkcji np. układu nerwowego czy szkieletowego w zupełnie inny sposób, niż ma to miejsce podczas lekcji w szkole. Plastynaty były świetnym narzędziem do pokazania skutków zarówno zdrowego stylu życia jak i negatywnych konsekwencji złych nawyków, takich jak palenie papierosów czy niewłaściwa dieta oraz wpływu tych czynników na ich własne ciała i zdrowie. Mogli zobaczyć, że nauka teoretyczna przenosi się na praktykę i jak szeroko zakrojona wiedza naukowa może być stosowana w rzeczywistości.

Analiza plastynatów wymagała często skupienia, obserwacji i krytycznego myślenia.

Uczniowie poznali zarówno tajniki plastynacji, jak i szczegóły technologii stosowanych w tym procesie.

Bez wątpienia było to również cenne doświadczenie zacieśniania wspólnych więzi, którym sprzyjał czas spędzony w autokarze.

Anna Kaleta

Data dodania: 2024-03-27 08:11:46