Zapraszamy serdecznie na Drzwi Otwarte LO IV 6 kwietnia br. w godzinach 9.00 - 13.00.

Wrocławski Dzień Czytania w Szkołach

Jest czytelnik gąbka, czytelnik lejek, czytelnik cedzidło i czytelnik sito. Gąbka wchłania w siebie wszystko, jak leci, jasne jest, że potem dużo z tego pamięta, lecz nie umie wydobyć najważniejszego.

Lejek - przyjmuje jednym końcem, drugim zaś wszystko, co przeczytane, z niego wylatuje. Cedzak przepuszcza wino, a zatrzymuje winny osad; ten w ogóle nie powinien czytać i lepiej, żeby zajął się rzemiosłem. Sito zaś oddziela plewy, żeby otrzymać najlepsze ziarno.

Olga Tokarczuk, Księgi Jakubowe

10 grudnia 2019 Olga Tokarczuk odebrała w Sztokholmie Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.

Ten fakt uczcili uczniowie „Czwórki” włączając się w akcję Wrocławski Dzień Czytania w Szkołach.

B.K.

Data dodania: 2021-12-12 11:42:19