Wrocław Miastem Dobrych Relacji.

Tam, gdzie dobre relacje nie może zabraknąć Czwórki. Tym razem uczestniczyliśmy w spotkaniu w Centrum Barbara z Sonią Bohosiewicz - Ambasadorem Dobrych Relacji w naszym mieście.

„Wrocław miastem wolnym od samotności” – pod takim hasłem przez cały 2022 rok miały odbywać się wydarzenia dedykowane szerzeniu wiedzy o coraz powszechniejszym zjawisku, jakim jest samotność.

Wybuch wojny radykalnie zmienił sytuację. Teraz pojęcie dobrych relacji nabrało innego znaczenia a Rok Dobrych Relacji zmienił swój profil. „Mamy akcenty położone gdzie indziej - chcieliśmy wyjść z pandemii i wyjść zza ekranów to by ł cel tego projektu - ale teraz będziemy walczyć solidarnie z Ukrainą, będziemy dbać o dobre relacje z naszymi gośćmi z Ukrainy, bo to teraz wydaje się najważniejsze”-podkreślała Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

„Bardzo dziękuje za to co robi Wrocław. My, wrocławianie, wrocławianki, szkoły, firmy prywatne, urzędy, organizacje pozarządowe, tysiące wolontariuszy - to działanie pomocowe to jest nasze wspólne dzieło. Bez naszych mieszkańców sytuacja, z którą się mierzymy nie zostałaby sprawie opanowana. Kłaniam się nisko wszystkim zaangażowanym w jakimkolwiek wymiarze w pomoc uchodźcom w tych dniach. Ta pomoc jest bezcenna. Deklarujemy, że wesprzemy wszystkich tych, którzy do nas przyjadą” – podkreślał Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.

Czwórka od początku wspiera, pomaga, organizuje zbiórki, a uczniowie i nauczyciele naszej szkoły działają aktywnie w ramach wolontariatu. Solidarnie i dla wspólnego dobra. Bo tak trzeba!

Katarzyna Cieplińska-Olejnik

Data dodania: 2022-03-28 13:56:50