Zapraszamy serdecznie na Drzwi Otwarte LO IV 6 kwietnia br. w godzinach 9.00 - 13.00.

„Wolność – Odpowiedzialność”- Projekt Społeczno-Edukacyjny

W Czwórce, jak zwykle dużo się dzieje. Tym razem we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego i Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku organizujemy drugą edycję projektu społeczno-edukacyjnego „Wolność – Odpowiedzialność”.

Fundamentem wszystkich działań jest dążenie do WOLNOŚCI, którą rozumiemy jako odpowiedzialność za siebie i otaczający świat. Tym razem chcielibyśmy zastanowić się nad problemem odpowiedzialności jako konsekwencji wolności, której granicą jest zawsze wolność drugiego człowieka. Zachęcamy do szukania odpowiedzi na pytania m.in.: czym jest odpowiedzialność, jak rozumiemy odpowiedzialność w środowisku rodzinnym, szkolnym, lokalnym, w społeczeństwie, co oznaczają słowa:  „jestem odpowiedzialny”.

Tegoroczną edycję zainaugurował  wykład Pani Janiny Ochojskiej-Okońskiej,  założycielki i szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej, posłanki do Parlamentu Europejskiego, działaczki społecznej, astronomki i amazonki. Spotkanie odbyło się  15 listopada. Przez blisko 2 godziny mieliśmy możliwość posłuchania niezwykłej opowieści o odpowiedzialności za drugiego człowieka, społeczeństwo, środowisko, kraj i planetę Ziemię. A do tego żywe przykłady z działania PAH-u, wzruszające, często smutne i tragiczne, bo dotyczące po prostu losów ludzkich, poszarpanych i skomplikowanych na skutek historii, polityki czy czynników naturalnych. Jednym zdaniem niezwykle wartościowe spotkanie z możliwością zadawania pytań na każdy temat.

Mamy nadzieję na spotkanie na żywo już wkrótce.

Katarzyna Cieplińska-Olejnik

Data dodania: 2022-11-28 08:37:45