Wizyta nauczycieli-koordynatorów w berlińskim Schiller-Gymnasium

Wizyta nauczycieli-koordynatorów  w berlińskim Schiller-Gymnasium

W ramach projektu Erasmus+ we wrześniu odbyła się pierwsza wizyta nauczycieli naszej szkoły w Schiller – Gymnasium w Berlinie.

W 3 budynkach szkoły, które znajdują się w samym centrum miasta, w dzielnicy Charlottenburg uczy się ponad 900 osób. Lekcje prowadzone są zarówno w języku niemieckim, jak i angielskim, przez native speakerów. Uczniowie mogą również dodatkowo wybrać język francuski, włoski lub łaciński.

Szkoła od lat uczestniczy w Europejskim Programie Erasmus+. W tym roku po raz pierwszy do programu dołączyła polska szkoła, nasze liceum.  Nauczyciele podczas wizyty mieli okazję zobaczyć budynki szkoły, poznać bliżej nauczycieli odpowiedzialnych za organizację projektu ze strony niemieckiej, uczestniczyć w przygotowaniach do wizyty naszych uczniów w październiku.

Ustalono wspólnie program, zaplanowano budżet i omówiono wszystkie szczegóły pobytu polskiej grupy. Tematem przewodnim będzie demokracja oraz przestrzeganie praw człowieka. Pod tym kątem zaplanowano wszytkie zajęcia dla uczniów. Odbędą się dyskusje, debaty, zwiedzanie muzeów, rejs statkiem. Wszystkie punkty programu będą realizowane z niemieckimi uczniami w języku angielskim.

Koordynatorka  projektu

Aleksandra Gurgul