Wielka Bombka Wigilijna w srebrze

Już piętnasty raz strzelcy stanęli do rywalizacji o świąteczne trofeum, które tradycyjnie funduje Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr IV. 15 grudnia w konkursie o Wielką Bombkę Wigilijną, nasze reprezentantki wystąpiły w składzie: Laura Pieciuk -3c –kapitan, Joanna Klepacka – 3b, Jagoda Downer – 2c, Małgorzata Dąbrowska – 2d, Małgorzata Kolonko -1b.

Nasze zawodniczki walczyły dzielnie i uzyskały identyczny wynik jak na poprzednich zawodach – 840 pkt , co wówczas dało im zwycięstwo. Jednak tego dnia reprezentacja LO nr XV była poza zasięgiem wszystkich, uzyskując 850 pkt. Świetny rezultat naszych reprezentantek pozwolił im stanąć na drugim stopniu podium.

„Królową polowania” tego dnia w naszej drużynie okazała się Małgosia Dąbrowska. Oprócz srebrnego medalu w klasyfikacji drużynowej zdobyła także srebrny medal w turnieju jednego strzału oraz srebrny medal w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt, z pięknym wynikiem 175/200 punktów.  Joasia Klepacka była czwarta a Laura Pieciuk – szósta.

Po rozegraniu trzech rund tegorocznej ligi nasza drużyna awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Indywidualnie po trzech rundach Laura Pieciuk jest trzecia, Joasia Klepacka – czwarta, a Małgosia Dąbrowska – piąta. Pozostałe nasze zawodniczki zajmują miejsca w pierwszej dwudziestce.

W rozgrywkach nastąpi teraz przerwa do 11.01.24. W tym dniu nasze zawodniczki rozpoczną rywalizację o Puchar Klubu Żołnierzy Rezerwy. Gratulujemy i ściskamy kciuki za następne sukcesy!

Kazimierz Rakowski

Data dodania: 2023-12-17 19:54:04