Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Uroki ziemi kłodzkiej

Uroki ziemi kłodzkiej

 

W dniach 24-25 kwietnia klasa 2F brała udział w kolejnej odsłonie zajęć terenowych z geografii. Tym razem zwiedzaliśmy ziemię kłodzką. Podróż zaczęliśmy od Kłodzka - stolicy regionu, w którym zobaczyliśmy Stare Miasto z dobrze zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym.

Następnie udaliśmy się do Zieleńca, gdzie czekała nas wyprawa na szczyt Orlicy, najwyższego szczytu polskiej części Gór Orlickich. Mimo kapryśnej pogody i słabej widoczności humory dopisywały :) Odpoczywaliśmy i integrowaliśmy się w Stroniu Śląskim.

Drugiego dnia zabawiliśmy się w grotołazów i uzbrojeni w kaski z czołówkami eksplorowaliśmy z pomocą przewodnika Jaskinię Radochowską w Górach Złotych. Wewnątrz jaskini podziwialiśmy szatę naciekową i obserwowaliśmy organizmy żyjące w wąskich i krętych korytarzach krasowych. Poznaliśmy również bogatą historię powstania i odkrycia jaskini. Pokonanie trasy nie było łatwym zadaniem! Nieco ubrudzeni, ale zadowoleni i pełni emocji po jaskiniowej przygodzie wróciliśmy do Wrocławia po drodze mijając Bardo, a w nim malowniczy przełom Nysy Kłodzkiej.

Alan Wawrzyniak, Ewa Jakubiak

Data dodania: 2023-04-26 20:35:30
Data edycji: 2023-05-04 20:37:15
Ilość wyświetleń: 662

E-CZYTELNIA

INTEGRO (katalog on-line)
Zobacz

KOMUNIKATY

- dostępna jest archiwalna strona szkoły (zakładka SZKOŁA)
Zobacz

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej