Uroki ziemi kłodzkiej

W dniach 24-25 kwietnia klasa 2F brała udział w kolejnej odsłonie zajęć terenowych z geografii. Tym razem zwiedzaliśmy ziemię kłodzką. Podróż zaczęliśmy od Kłodzka - stolicy regionu, w którym zobaczyliśmy Stare Miasto z dobrze zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym.

Następnie udaliśmy się do Zieleńca, gdzie czekała nas wyprawa na szczyt Orlicy, najwyższego szczytu polskiej części Gór Orlickich. Mimo kapryśnej pogody i słabej widoczności humory dopisywały :) Odpoczywaliśmy i integrowaliśmy się w Stroniu Śląskim.

Drugiego dnia zabawiliśmy się w grotołazów i uzbrojeni w kaski z czołówkami eksplorowaliśmy z pomocą przewodnika Jaskinię Radochowską w Górach Złotych. Wewnątrz jaskini podziwialiśmy szatę naciekową i obserwowaliśmy organizmy żyjące w wąskich i krętych korytarzach krasowych. Poznaliśmy również bogatą historię powstania i odkrycia jaskini. Pokonanie trasy nie było łatwym zadaniem! Nieco ubrudzeni, ale zadowoleni i pełni emocji po jaskiniowej przygodzie wróciliśmy do Wrocławia po drodze mijając Bardo, a w nim malowniczy przełom Nysy Kłodzkiej.

Alan Wawrzyniak, Ewa Jakubiak

Data dodania: 2023-04-26 20:35:30