DRZWI OTWARTE w LO IV 15 kwietnia 2023 r. od godziny 9.00 do 12.00. Serdecznie zapraszamy!

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Trójka uczniów Czwórki zakwalifikowana do etapu okręgowego Olimpiady Polonistycznej

Trójka uczniów Czwórki zakwalifikowana do etapu okręgowego Olimpiady Polonistycznej

Maria Abigail Bigosińska, Antonina Janik i Maksymilian Domagała z kl. III E+ znaleźli się wśród 65 uczniów szkół ponadpodstawowych Dolnego Śląska, którzy będą uczestniczyć w eliminacjach okręgowych LII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

 

Antonina i Maria napisały pracę przygotowawczą na temat Przerabianie XIX wieku w tekstach kultury współczesnej. Pierwsza z nich w swojej rozprawie odpowiedziała na pytanie, dlaczego współcześni pisarze fascynują się światem stworzonym przez Bolesława Prusa w Lalce. Odpowiedź tę sformułowała, wyciągając wnioski z analizy czterech literackich nawiązań do powieści Prusa – eseju Lalka i perła Olgi Tokarczuk, retrokryminałów Marka Krajewskiego i Alicji Pruś oraz opowiadania Wiedeńska miłość Stacha W. Stefana Chwina.

 

Z kolei Maria przedstawiła fenomen popularności powieści Jane Austen w kulturze XXI wieku. Maksymilian natomiast wybrał temat językowy i analizował językowy obraz świata przedstawionego w utworach Sapkowskiego i Dukaja.

 

         Wszyscy oni przygotowują się teraz, pod kierunkiem swojej polonistki, Alicji Badowskiej, do eliminacji pisemnych II etapu Olimpiady. Odbędą się one w formie zdalnej 12 lutego 2012 roku. Życzymy powodzenia!

 

ab

 

Data dodania: 2022-01-30 12:06:26
Data edycji: 2022-01-30 12:09:33
Ilość wyświetleń: 606

E-CZYTELNIA

INTEGRO
Zobacz

KOMUNIKATY

Zobacz

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz
facebookinstagramyoutube
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej