Szlachetny urok srebra, czyli o przerwanej złotej passie naszych strzelczyń.

Międzyszkolna Liga Strzelecka Okręgu Wrocławskiego wkracza w decydującą fazę. Do końca tegorocznych rozgrywek pozostały do rozegrania jeszcze dwa turnieje. Nasza reprezentacja szkolna prowadzi w klasyfikacji generalnej przewagą ok. 120 pkt. nad ścigającą nas drużyną LO nr VII, a Marta Malinowska lideruje klasyfikacji generalnej dziewcząt.

Rozegranym  2.02 zawodom patronował pan Dyrektor LO nr VII i zapewne ucieszył się gdy doszła go wieść, że zwyciężyła drużyna z jego szkoły z wynikiem 868/1000 pkt. Tuż za zwycięzcami uplasowała się nasza reprezentacja z wynikiem  865/1000 pkt. W czwartkowych zawodach w barwach naszej szkoły wystąpiły: Marta Malinowska © - 4e, Zofia Czernielewska - 4a, Laura Pieciuk – 2c, Jagoda Downer – 1c oraz Małgorzata Dąbrowska – 1d.

Gdy idzie o liczbę zdobytych punktów nasze zawodniczki „odstrzelały” najlepsze zawody tego sezonu: Marta uzyskała 177 pkt., Zosia – 166, Laura -  171, Jagoda – 181 a Małgosia – 170 pkt. Wynik uzyskany przez nasze zawodniczki w rozegranych dotychczas zawodach dawał miejsce na podium a nawet zwycięstwo. Niestety, w miniony czwartek okazało się, że to zbyt mało aby pokonać reprezentantów LO VII. Klasyfikację dziewcząt wgrała reprezentantka LO VII z wynikiem 184 pkt. To naprawdę wyśrubowany rezultat. Nasza Jagoda zdobyła po raz kolejny srebrny medal a Marta tym razem cieszyła się z brązowego. W nagrodzonej dyplomami pierwszej szóstce znalazły się także: Laura na V miejscu i Małgosia na VI. Nadal ściskamy kciuki za nasze dziewczyny bo okazja do rewanżu już 16.03.

Tekst Kazimierz Rakowski

Data dodania: 2023-02-03 21:07:04