Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

SZKOLNY FINAŁ WROCŁAWSKIEGO DNIA PASZPORTU

SZKOLNY FINAŁ WROCŁAWSKIEGO DNIA PASZPORTU

W bieżącym roku szkolnym nasze liceum przystąpiło do projektu Wrocławski Dzień Paszportu. Jego nadrzędnym celem była promocja kultury kraju, którego konsulat ma swoją siedzibę we Wrocławiu. W naszym przypadku – Szwecji.

 

W ramach działań projektowych uczniowie odwiedzili Muzeum Poczty Polskiej we Wrocławiu i zapoznali się z biografią Czesława Słani – słynnego polskiego grawera, działającego w Szwecji. Ponadto, uczestnicy projektu przygotowali szwedzką formatkę do papierowej wersji paszportu, wykonali prezentacje na wybrany temat o kulturze tego kraju. Efekty swojej wielomiesięcznej pracy zaprezentowali swoim młodszym koleżankom i kolegom ze szkół podstawowych.

 

Zwieńczeniem wszystkich podjętych działań był pokaz prezentacji dla naszych uczniów, który odbył się w poniedziałek, 6 czerwca. W spotkaniu uczestniczyła  Pani Małgorzata Ryniak Konsul Honorowa Szwecji.

 

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor, która powitała zebranych oraz podziękowała wszystkim uczestnikom tego przedsięwzięcia za ich wkład i zaangażowanie, a następnie oddała głos trojgu uczniom z klasy 3e+: Marii Bigosińskiej, Natalii Rosik oraz Dominikowi Bieszczadowi. Ich profesjonalny występ doceniła nie tylko zebrana w auli publiczność, ale także Pani Konsul, która, w mowie podsumowującej to spotkanie, wyraziła wielkie uznanie wobec zdolności i kreatywności wszystkich naszych uczniów, którzy przystąpili do tego projektu.

 

Daniel Stankiewicz

Zdjęcia: Beata Kulik

 

Data dodania: 2022-06-07 08:51:39
Data edycji: 2022-06-07 14:24:24
Ilość wyświetleń: 890

E-CZYTELNIA

INTEGRO (katalog on-line)
Zobacz

KOMUNIKATY

- dostępna jest archiwalna strona szkoły (zakładka SZKOŁA)
Zobacz

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej