DRZWI OTWARTE w LO IV 15 kwietnia 2023 r. od godziny 9.00 do 12.00. Serdecznie zapraszamy!

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

SZKOLNY FINAŁ WROCŁAWSKIEGO DNIA PASZPORTU

SZKOLNY FINAŁ WROCŁAWSKIEGO DNIA PASZPORTU

W bieżącym roku szkolnym nasze liceum przystąpiło do projektu Wrocławski Dzień Paszportu. Jego nadrzędnym celem była promocja kultury kraju, którego konsulat ma swoją siedzibę we Wrocławiu. W naszym przypadku – Szwecji.

 

W ramach działań projektowych uczniowie odwiedzili Muzeum Poczty Polskiej we Wrocławiu i zapoznali się z biografią Czesława Słani – słynnego polskiego grawera, działającego w Szwecji. Ponadto, uczestnicy projektu przygotowali szwedzką formatkę do papierowej wersji paszportu, wykonali prezentacje na wybrany temat o kulturze tego kraju. Efekty swojej wielomiesięcznej pracy zaprezentowali swoim młodszym koleżankom i kolegom ze szkół podstawowych.

 

Zwieńczeniem wszystkich podjętych działań był pokaz prezentacji dla naszych uczniów, który odbył się w poniedziałek, 6 czerwca. W spotkaniu uczestniczyła  Pani Małgorzata Ryniak Konsul Honorowa Szwecji.

 

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor, która powitała zebranych oraz podziękowała wszystkim uczestnikom tego przedsięwzięcia za ich wkład i zaangażowanie, a następnie oddała głos trojgu uczniom z klasy 3e+: Marii Bigosińskiej, Natalii Rosik oraz Dominikowi Bieszczadowi. Ich profesjonalny występ doceniła nie tylko zebrana w auli publiczność, ale także Pani Konsul, która, w mowie podsumowującej to spotkanie, wyraziła wielkie uznanie wobec zdolności i kreatywności wszystkich naszych uczniów, którzy przystąpili do tego projektu.

 

Daniel Stankiewicz

Zdjęcia: Beata Kulik

 

Data dodania: 2022-06-07 08:51:39
Data edycji: 2022-06-07 14:24:24
Ilość wyświetleń: 524

E-CZYTELNIA

INTEGRO
Zobacz

KOMUNIKATY

Zobacz

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz
facebookinstagramyoutube
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej