Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Światowy Dzień Ziemi 2023

Światowy Dzień Ziemi 2023

 

         Dnia 21 kwietnia obchodziliśmy w Czwórce Światowy Dzień Ziemi - święto, którego ideą jest zwrócenie uwagi na kwestię ochrony środowiska i postępującego kryzysu klimatycznego.

W wybranych klasach odbyły się zajęcia poświęcone działaniom na rzecz naszej planety i klimatu.

 

W celu zwiększenia wśród uczniów zachowań sprzyjających ograniczeniu zmian klimatu zorganizowany został konkurs pt. „Niekonwencjonalny Pokaz Mody Ekologicznej”. Uczniowie klasy 1h prezentowali swoje stroje, które wykonali w domu lub na zajęciach warsztatowych pt. Upcycling w Modzie.

Młodzież kreatwnie wykorzystała różne surowce: materiały, półprodukty, gotowe produkty do stworzenia oryginalnych kreacji. Stroje powstały z materiałów przeznaczonych do recyklingu np.: kartonów, worków, gazet, butelek plastikowych, foli spożywczej itp.

Ekomodele prezentowali na klasowym wybiegu swoje „ekokreacje”. Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy, biżuteria wykonana z plastikowych zakrętek czy buty z surowców wtórnych. To była świetna zabawa.

 

Ochrona Ziemi nie zawsze wymaga skomplikowanych rozwiązań. Wystarczą proste i niewymagające wysiłku działania, które każdy obywatel może podejmować nie tylko 22 kwietnia, ale każdego dnia.

 

Łukasz Sobota

Anna Masłowska

Data dodania: 2023-04-26 20:25:32
Data edycji: 2023-04-26 20:41:07
Ilość wyświetleń: 168

E-CZYTELNIA

INTEGRO
Zobacz

KOMUNIKATY

Zobacz

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz
facebookinstagramyoutube
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej