Światowy Dzień Ziemi 2023

Dnia 21 kwietnia obchodziliśmy w Czwórce Światowy Dzień Ziemi - święto, którego ideą jest zwrócenie uwagi na kwestię ochrony środowiska i postępującego kryzysu klimatycznego.

W wybranych klasach odbyły się zajęcia poświęcone działaniom na rzecz naszej planety i klimatu.

W celu zwiększenia wśród uczniów zachowań sprzyjających ograniczeniu zmian klimatu zorganizowany został konkurs pt. „Niekonwencjonalny Pokaz Mody Ekologicznej”. Uczniowie klasy 1h prezentowali swoje stroje, które wykonali w domu lub na zajęciach warsztatowych pt. Upcycling w Modzie.

Młodzież kreatwnie wykorzystała różne surowce: materiały, półprodukty, gotowe produkty do stworzenia oryginalnych kreacji. Stroje powstały z materiałów przeznaczonych do recyklingu np.: kartonów, worków, gazet, butelek plastikowych, foli spożywczej itp.

Ekomodele prezentowali na klasowym wybiegu swoje „ekokreacje”. Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy, biżuteria wykonana z plastikowych zakrętek czy buty z surowców wtórnych. To była świetna zabawa.

Ochrona Ziemi nie zawsze wymaga skomplikowanych rozwiązań. Wystarczą proste i niewymagające wysiłku działania, które każdy obywatel może podejmować nie tylko 22 kwietnia, ale każdego dnia.

Łukasz Sobota

Anna Masłowska