Srebro na Dzień Kobiet

Zdobyciem srebrnych medali uczciły nasze zawodniczki Święto Kobiet.  W rozegranych 8 marca zawodach 6 rundy Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Wrocławia, nasze zawodniczki wystąpiły z dwiema debiutantkami w składzie. Oprócz doświadczonych: Laury Pieciuk (3c), Joanny Klepackiej (3b) i Jagody Downer (2c), po raz pierwszy wystąpiły: Małgorzata Kolonko (1b) i Milena Stasik (1c). Wprawdzie Małgosia Kolonko wzięła wcześniej udział w kilku turniejach, jednak były to jej pierwsze zawody z tego rodzaju broni. Jednak Milena, to absolutna debiutantka.

W piątkowym turnieju z naszych reprezentantek najlepiej spisała się Laura Pieciuk, zdobywając brązowy medal. Laura utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej dziewcząt, ale także w klasyfikacji „open”, gdzie zawodników klasyfikuje się bez podziału na płci. Dobry wynik uzyskała także Jagoda, która w klasyfikacji generalnej zajęła 5 miejsce. Nasze pozostałe zawodniczki strzelały na tyle dobrze, że w klasyfikacji drużynowej turnieju o Puchar Dyrektora LO nr XV, zdobyły srebrne medale. Do zwycięstwa zabrakło bardzo niewiele, jednak to reprezentanci organizatora zawodów cieszyli się ze złotych medali.

Do końca tegorocznej edycji Ligi Strzeleckiej pozostały do rozegrania jeszcze jedne zawody. Już tylko dwie drużyny mają szanse na zwycięstwo w klasyfikacji końcowej: To nasza reprezentacja i drużyna LO nr XV. Wszystko rozstrzygnie się 19 kwietnia.

Tekst: K.R.

Zdjęcia: Małgorzata Kolonko (1b)

Data dodania: 2024-03-11 07:24:20
Data edycji: 2024-03-11 07:26:29