Spotkanie z Maciejem Zielińskim

W  hali sportowej szkoły miało miejsce spotkanie młodzieży z legendą polskiej koszykówki, absolwentem Liceum Ogólnokształcącego nr IV we Wrocławiu, Maciejem Zielińskim. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Mistrzowie w Twojej szkole, którego patronem jest Fundacja Marcina Możdżonka, a prowadził je Kacper Lachowicz. Nasz gość podzielił się z Czwórkowiczami swoimi wspomnieniami ze szkolnych lat.

W koszykarskim klimacie mieliśmy okazję posłuchać o życiu i problemach, z jakimi się w nim spotykamy. Problemy, które jak się okazuje, dzięki wsparciu ludzi z najbliższego otoczenia i pomocy jaką sami możemy udzielić innym, nie są takie trudne do rozwiązania. Padło wiele wskazówek o tym, jak dać sobie radę samemu i pomagać ludziom potrzebującym wsparcia. Najważniejsze co usłyszeliśmy z ust Macieja Zielińskiego to, że prośbę o pomoc powinniśmy traktować, jako wyraz odwagi nie słabości.

Miejmy nadzieję, że dzięki nietypowej, sportowej oprawie ta godzina wychowawcza i sprawy na niej poruszone trafią do wielu młodych ludzi.

Tomek Widun

Data dodania: 2023-11-17 11:29:31