„Śliniak na Dzień Dziecka”

Kilka dni temu zakończyliśmy w naszej szkole akcję „Śliniak na Dzień Dziecka”,  która trwała od 28 maja. Zbieraliśmy fundusze na zakup śliniaków dla pacjentów – podopiecznych Wrocławskiego Hospicjum Bonifratrów (jedynego stacjonarnego hospicjum dla osób dorosłych w naszym mieście). Zebraliśmy kwotę 445 zł, a także dwa kartony śliniaków jednorazowych (w każdym około 900 sztuk!). Serdecznie dziękuję uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za włączenie się w zbiórkę, a przede wszystkim za otwarte serce i hojność.

W ramach akcji gościliśmy w naszej szkole panią Agatę Wołk – koordynatora wolontariatu w bonifraterskim hospicjum, która przybliżyła nam ideę opieki hospicyjnej oraz wolontariatu w tego typu placówce.

Magdalena Papierkowska

Data dodania: 2021-09-23 16:23:37