Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Sezon strzelecki za nami!

Z hukiem i odrzutem zakończył się sezon strzelecki 2021/22.  W zawodach z broni palnej typu wojskowego wzięli udział niemal wszyscy strzelcy naszego koła strzeleckiego: Marta Malinowska –  3e+, Zofia Czernielewska – 3a+, Urszula Cieślikowska – 3f+, Julia Broniszewska, Joanna Klepacka i Aleksandra Kuszkowska – wszystkie 1b+, Laura Pieciuk – 1c+, Alicja Mertuszka – 1d+, Matryna Chącel i Kornelia Ściańska – obie 1f+.

Strzelanie odbyło się z legendarnego „Kałasznikowa”, będącego na wyposażeniu wielu armii świata, w tym Wojska Polskiego. Zawodnicy mogli usłyszeć huk wystrzału i poczuć na ramieniu „kopnięcie” czyli odrzut prawdziwej broni palnej!

Już od miesiąca rywalizacja strzelecka cieszyła się sporym zainteresowaniem. Wzięła w niej udział rekordowa liczba zespołów – 16 drużyn w konkursie i 3 poza konkursem. Zawody w zamyśle organizatorów miały być z jednej strony uświetnieniem uroczystości zakończenia sezonu strzeleckiego, zaś z drugiej atrakcją będącą podziękowaniem dla zawodników za trudy i wytrwałość w ciągu całego sezonu. Niestety, bogini zwycięstwa tego dnia nie była z naszymi zawodniczkami.

Najlepszy wynik sportowy spośród naszych reprezentantek uzyskała Martyna Chącel zajmując IV miejsce. Trzeba tu nadmienić, że brązowy medal Martyna przegrała w ten sposób, że przy równej liczbie punktów (80/100) i takiej samej liczbie „10” i „9”, jej rywalka do medalu miała o jedną „8” więcej. Cóż, taki przepis. Tuż za Martyną uplasowała się Ala Mertuszka – 79/100 punktów. Drużynowo nasze reprezentantki „wystrzelały” V miejsce. Zwyciężyli strzelcy z Elektronicznych Zakładów Naukowych.

Po dekoracji zwycięzców w zawodach z „kałacha” odbyła się ceremonia zamknięcia sezonu strzeleckiego 2021/22.

Podczas tej uroczystości wręczono oficjalnie medale i nagrody w klasyfikacji generalnej Miedzyszkolnej Ligi Strzeleckiej. Nasi reprezentanci spisali się dosłownie „na medal”! W klasyfikacji generalnej dziewcząt zwyciężyła Marta Malinowska. Wielki pech spotkał naszą już absolwentkę Alicję Czyżewską – będąc na kwarantannie musiała opuścić jedne zawody, co w praktyce przekreśliło jej szanse na końcowy sukces. Mimo to zajęła dobre, VI miejsce. W klasyfikacji generalnej chłopców, nasz jedyny reprezentant – Marek Sitek (3f+) zdobył brązowy medal. Oprócz medali zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Klub Strzelecki „Snajper”.

W klasyfikacji drużynowej po 10 latach reprezentacja naszej Szkoły powróciła na fotel mistrza! Dość powiedzieć, że w każdych z sześciu rozegranych zawodów nasi reprezentanci zdobywali medale, w tym cztery złote i dwa brązowe! Drugie miejsce zajęła reprezentacja EZN, a trzecie LO nr VII.

Na zakończenie pragnę podziękować Pani Dyrektor Małgorzacie Górny oraz Radzie Rodziców przy naszej Szkole za życzliwość i finansowe wsparcie działań klubu strzeleckiego. Bez Ich przychylności sprawne funkcjonowanie klubu nie byłoby możliwe. Wszystkim nauczycielom, a zwłaszcza wychowawcom klas, z których rekrutują się nasi reprezentanci dziękujemy za wyrozumiałość i przychylność. W imieniu własnym i zawodników jeszcze raz DZIĘKUJEMY!