Przebudzenie mocy, czyli podium dla „Czwórki”

Po niezbyt udanej inauguracji tegorocznej Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej można by rzec, że nastąpiło przebudzenie naszych zawodniczek. Do zawodów z okazji 105 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, nasza drużyna przystąpiła osłabiona brakiem chorej zawodniczki z podstawowego składu. Ale od czego rezerwowe?! 22.11 naszą szkołę reprezentowały: Laura Pieciuk (3c), Joanna Klepacka i Aleksandra Kuszkowska – obie z 3b, Małgorzata Dąbrowska – 2d, oraz debiutantka – Małgorzata Kolonko – 1b. Stan zdrowia naszych zawodniczek sprawił, że tym razem na zawody powołana została także Martyna Chącel (3f) jako rezerwowa.

Nasze zawodniczki przeszły przez turniej niczym huragan zwyciężając w klasyfikacji drużynowej (suma punktów zdobytych przez wszystkie zawodniczki danej drużyny) z kilkudziesięciopunktową nad naszymi rywalami. 2 i 3 miejsca zajęły odpowiednio reprezentacje LO nr VII i LO nr XV.

Pięknie wyglądało podium zwyciężczyń klasyfikacji indywidualnej dziewcząt. Zwyciężyła Laura Pieciuk zdobywając 181 pkt, na 200 możliwych.  Druga była Joanna Klepacka (173/200) , a trzecia Małgorzata Dąbrowska (169/200). Debiutantka – Małgosia Kolonko – z wynikiem 164/200 została sklasyfikowana na wysokim, 7 miejscu. Brawo!

Zawody sponsorował Departament Edukacji UMWr.

Gratulujemy!

Najbliższe zawody odbędą się 15.12. Zawodnicy powalczą o Wielką Bombkę Wigilijną, ufundowaną przez Dyrektora LO nr IV.

Kazimierz Rakowski

Zdjęcia: Joanna Klepacka i Kazimierz Rakowski