Podsumowanie sezonu strzeleckiego

Coraz bliżej wakacje i letni wypoczynek, także dla strzelców rywalizujących w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej. W najbliższą środę, 7.06 odbędzie się uroczyste zakończenie sezonu, podczas którego najlepsi zawodnicy mijającego sezonu otrzymają medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez Klub Żołnierzy Rezerwy. Znamy już klasyfikację generalną.  W rywalizacji drużynowej nasza reprezentacja szkolna obroniła zdobyty w ubiegłym roku tytuł mistrzowski. Także w indywidulnej klasyfikacji dziewcząt udała się ta sztuka, bo na szyi Marty Malinowskiej (4e) ponownie zawiśnie złoty medal. Poza Martą na 42 sklasyfikowane zawodniczki, nasze reprezentantki zajęły następujące miejsca: Laura Pieciuk (2c) – VII, Zofia Czernielewska (4a) - VIII, Małgorzata Dąbrowska (1d) – XIII. Pozostałe nasz zawodniczki sklasyfikowano na niższych lokatach, gdyż nie wzięły udziału we wszystkich zawodach rozgrywanych w ramach ligi.

Dla uświetnienia uroczystości Klub Żołnierz Rezerwy zorganizował dla jej uczestników nie lada atrakcję. Tego dnia zostaną rozegrane zawody z broni palnej typu wojskowego. Będzie można usłyszeć huk wystrzału i poczuć „kopnięcie” w ramię przez najprawdziwszego kałasznikowa!

Niestety, będą to ostatnie zawody dla dwóch naszych podstawowych zawodniczek. Są to Marta Malinowska i Zofia Czernielewska. Obie właśnie ukończyły nasze liceum i niedawno złożyły egzamin dojrzałości. Pierwsza z nich to strzelecka multimedalistka. Do zdjęcia pozuje na tle zdobytych przez siebie 26 medali, a niebawem do tej kolekcji dorzuci jeszcze co najmniej dwa! Przez ostatni sezon spośród 7 imprez strzeleckich sześciokrotnie stawała na podium dla zwyciężczyń! Z kolei Zosia Czernielewska swój talent strzelecki objawiła dopiero w ostatnim roku nauki w naszej szkole. To niezwykle solidna zawodniczka, na którą zawsze można było liczyć. Obie nasze medalistki trudno będzie zastąpić, ale taka jest kolej rzeczy. Dziewczyny czekają na wyniki matury i podejmą dalszą naukę na uczelniach. Dziękując za wspaniałe wyniki, życzymy im pomyślnie zdanej matury i dostania się na wybrane uczelnie. Prezentowane zdjęcia każda z nich wykonała osobiście.

K.R.

Data dodania: 2023-06-04 16:22:16