Pierwsze koty za płoty!

No i ruszyła! Międzyszkolna Liga Strzelecka Szkół ponadpodstawowych Wrocławia ruszyła 8.11. Inauguracja nastąpiła za sprawą rozegranych z okazji dnia patrona Technikum nr 15, zawodów o Puchar Dyrektora tej szkoły. Należy stwierdzić, że poziom zawodów wzrasta z każdym rokiem. Tak też było i tym razem. Nasza reprezentacja szkolna przystąpiła do zawodów w zmienionym składzie:  Marta Malinowska (4e), Zofia Czernielewska (4a), Joanna Klepacka (2b), Laura Pieciuk (2c) i Małgorzata Dąbrowska (1d). Nasze zawodniczki stoczyły zacięty bój i drużynowe zwycięstwo straciły dopiero w ostatniej kolejce strzelań. Zwyciężyła reprezentacja LO nr XV, druga była drużyna Elektronicznych Zakładów Naukowych, a na najniższym stopniu podium stanęły nasze reprezentantki. Start naszych dziewczyn należy uznać za udany. Wynik osiągnięty przez naszą drużynę to dobry prognostyk na rozpoczynający się sezon – do zwycięzców zabrakło naprawdę niewiele.

Indywidualnie „lwi pazur” pokazała Marta Malinowska. Oprócz brązowego medalu zdobytego w klasyfikacji drużynowej, na szyi Marty zawisnął także srebrny medal za II miejsce w klasyfikacji dziewcząt oraz złoty zdobyty w emocjonującym „konkursie jednego strzału” – to bardzo emocjonująca konkurencja, która wymaga ciągłego strzelania na wysokim poziomie, bowiem po każdej serii strzałów zawodnik, który uzyskał najsłabszy wynik odpada z konkursu. W końcu zostaje tyko dwóch zawodników, między którymi rozgrywa się walka o złoty medal. Nasza reprezentantka zdobyła go nie po raz pierwszy. Gratulujemy!

Tekst i zdjęcia (K.R.)

Data dodania: 2022-11-09 08:16:24