OPOWIADAMY O SZWECJI - SPOTKANIA Z UCZNIAMI WROCŁAWSKICH SZKOŁ PODSTAWOWYCH

W ramach realizacji projektu Wrocławski Dzień Paszportu (etap II) nasi uczniowie odwiedzili w marcu i kwietniu kilka szkół podstawowych.

Celem wizyt była prezentacja efektów działań, jakie oni i ich koledzy podjęli w kolejnym etapie wspomnianego projektu. Polegały one na przygotowaniu krótkich prezentacji na temat kultury Szwecji, na podstawie których stworzono dużą prezentację zbiorczą.

Szkołami, które odwiedzili nasi uczniowie, były SP nr 71, 77, 85, 90 i SP nr 96. Reprezentujący nasze liceum Maria Bigosińska, Natalia Rosik i Dominik Bieszczad (wszyscy z klasy 3e+), z powierzonego im zadania wywiązali się celująco.

Każdy pokaz cechował bowiem wysoki poziom prezencji i zaangażowania prowadzących, którzy nie tylko sprawnie i zrozumiale zaznajomili swoich młodszych kolegów z elementami szwedzkiej kultury, ale także udowodnili, że potrafią zaktywizować swoich słuchaczy. Odbiorcy chętnie odpowiadali na zadawane im pytania – zarówno podczas pokazu, jak i tuż po nim.

Wszystkie wystąpienia naszych uczniów zostały podsumowane gromkimi brawami i wielkim uznaniem zarówno uczniów, jak i ich nauczycieli.

Daniel Stankiewicz

Data dodania: 2022-04-22 22:17:06