Ogród Deszczowy

Lubię Deszcz – to nowy projekt,  w ramach którego Fundacja OnWater.pl będzie budowała, wraz z uczniami wrocławskich szkół, Ogrody Deszczowe!

Projekt Ogrodu Deszczowego dla Czwórki przygotowała pani Kinga Waszkiewicz. Realizacja projektu została zaplanowana na 1 października i zakładała również przeprowadzenie warsztatów Retencja i oszczędzanie wody, prowadzonych przez pana Krzysztofa Zarembę z Odra Centrum.

W projekcie wzięli udział uczniowie klasy IIC, którzy w trakcie warsztatów poznali zagadnienia związane z obiegiem wody w przyrodzie, suszy i powodzi (przyczyny i skutki).

Zdobyli wiedzę o znaczeniu wody na świecie oraz jak ją w mądry i ekologiczny sposób oszczędzać, a także jak ją zatrzymywać w zrównoważony przyrodniczo sposób.

Ale, najlepsze czekało ich na dziedzińcu szkoły! To w przygotowanych wcześniej donicach zasadzili swój pierwszy Ogród Deszczowy. Z wielkim zaangażowaniem i przejęciem przystąpili do pracy, a jej efekty można zobaczyć na dziedzińcu szkoły oraz dołączonych zdjęciach.

Tekst i zdjęcia Beata Kulik

Data dodania: 2024-10-02 11:44:54