Ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny WOLNOŚĆ / ODPOWIEDZIALNOŚĆ / RÓWNOŚĆ - kolejna edycja

W 2021 Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku i Liceum Ogólnokształcącym nr IV im. Stefana Żeromskiego we Wrocławiu zainicjowało ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny WOLNOŚĆ / ODPOWIEDZIALNOŚĆ / RÓWNOŚĆ skierowany do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. W obecnej edycji zaprosiliśmy do współpracy również Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. W poprzednich 2 edycjach staraliśmy się zachęcić młodzież, aby poszukała odpowiedzi na pytania m.in.: czym jest wolność, odpowiedzialność. W tym roku rozmawiamy o równości.

Naszą ideą jest, aby młodzież spotykała się z osobami inspirującymi, mocno zaangażowanymi w sprawy społeczne. Dlatego w poprzednich edycjach projektu gościliśmy Jankę Ochojską oraz profesora Adama Bodnara. A na zakończenie pierwszej edycji projektu młodzież mogła spotkać się z Prezydentem Lechem Wałęsą.

Tym razem na spotkanie i do rozmowy z młodzieżą zaprosiliśmy Jurka Owsiaka, który opowiedział nam o swoim postrzeganiu pojęcia RÓWNOŚCI, podzielił się swoimi refleksjami z codziennego życia działacza charytatywnego i społecznego oraz organizatora Poland’rocka i corocznych edycji WOŚP. Wszyscy jesteśmy równi, wszyscy mamy takie same prawa, a o równość można i trzeba dbać na każdym kroku, w domu, szkole, wśród znajomych, w pracy, we własnym państwie. Mamy równe prawa i jesteśmy równi wobec prawa. Te ważne słowa Jurka wybrzmiały w szczególnym dla nas czasie, pamiętajmy o nich oraz kierujmy się tym przesłaniem w naszym codziennym życiu.

Siema!

Autorka projektu