Nowoczesna profilaktyka - program Dobry Temat

Nowoczesna profilaktyka - program  Dobry Temat

Nowoczesna profilaktyka – LOIV we Wrocławiu w pierwszym w Polsce hybrydowym programie pt. „Dobry Temat”.

Nasze liceum włączyło się realizację pierwszego w Polsce programu profilaktyki uniwersalnej, którego celem jest minimalizowanie czynników ryzyka zachowań niepożądanych wśród młodzieży oraz wyposażenie młodych ludzi w narzędzia, które umożliwią niwelowanie długoterminowych, negatywnych skutków jakie kryzysy wywołują w stanie psychicznym uczniów.

W dniu 19.01.2023r. gościliśmy współtwórców i koordynatorów programu, którzy zapoznali uczniów pięciu zgłoszonych klas (1c, 1d, 1g, 2e, 2f) z celami i zadaniami programu oraz przeprowadzili wstępną ankietę diagnostyczną.

Uczniowie będą poruszać tematy takie jak: wzmacnianie poczucia własnej wartości, zarządzanie emocjami, wyznaczanie celów, stawianie czoła wyzwaniom, współpraca i komunikacja, rozwiązywanie problemów i zapobieganie uzależnieniom.

Realizatorami programu będą wychowawcy poszczególnych klas, którzy przeszli odpowiednie szkolenia.

Koordynator szkolny programu:

Barbara Grabiec