NASI LICEALIŚCI NA FINALE WROCŁAWSKIEGO DNIA PASZPORTU

Finał Wrocławskiego Dnia Paszportu odbył się w czwartek, 8 grudnia, na stadionie Tarczyński Arena Wrocław.

Efekty działań naszych licealistów, którzy w roku szkolnym 2021/2022 wzięli udział w projekcie i zgłębili tajniki kultury Szwecji, zaprezentowali uczniowie klasy 4e, Maria Bigosińska, Natalia Rosik oraz Dominik Bieszczad.

Wydarzenie rozpoczął pochód Konsulów wraz z towarzyszącymi im przedstawicielami szkół średnich wzdłuż płyty boiska.

Adresatami imprezy byli uczniowie szkół podstawowych, którzy dzięki swoim starszym kolegom, mieli niepowtarzalną okazję aby, odwiedzając stoiska poszczególnych krajów, zapoznać się z ich kulturą, a nawet spróbować lokalnych przysmaków.

Ponadto, młodzi uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat kultury danego kraju, biorąc udział wziąć w różnych zabawach i quizach, przygotowanych przez Konsulaty wspólnie z uczniami wrocławskich szkół ponadpodstawowych. Wizytę uczniów przy stoisku zwieńczyło podbicie pieczątki w paszportach, które otrzymali na początku uroczystości.

Równolegle na scenie głównej odbywały prezentacje wszystkich krajów oraz występy artystyczne. Pokaz naszych licealistów publiczność przyjęła owacjami na stojąco.

Dzięki aktywnemu zaangażowaniu naszych uczniów oraz ich wiedzy na temat Szwecji, uczniowie ze szkół podstawowych poznali ją taką, jakiej jeszcze nie znali.

Daniel Stankiewicz

szkolny koordynator projektu