MŁODZI GŁOSUJĄ

W Czwórce  odbyły się prawybory parlamentarne. Włączyliśmy się w  ogólnopolską akcję Młodzi głosują, pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej, by promować edukację obywatelską i kształtować świadomość polityczną młodych ludzi, przy zachowaniu neutralności politycznej i wszelkich procedur demokratycznych.

Młodzi głosują to lekcja demokracji w praktyce.  Uczniowie, włączając się w te działania, poszerzyli swoją wiedzę na temat roli Sejmu i Senatu, ordynacji wyborczej oraz wolności wyboru.

Cała społeczność uczniowska miała okazję, by tak jak dorośli, oddać głos na startujące komitety i wyrazić swoje poglądy.  Głosowanie przebiegło sprawnie, wszyscy potraktowali poważnie swój udział w wyborach, co przełożyło się na wysoką frekwencję. Przygotowaniem wyborów zajęli się uczniowie klasy 3d i 3e, którzy zasiadali również w komisji wyborczej. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwały Panie Marzena Solnica i Anna Masłowska.

Młodzi mają głos! Warto było go usłyszeć i zachęcić młodych ludzi  do uczestnictwa w życiu publicznym, w tym świadomego udziału w wyborach.

Anna Masłowska i Marzena Solnica

Data dodania: 2023-10-16 12:44:04