MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ O „LALCE” PRUSA

MIĘDZYSZKOLNY  TURNIEJ O „LALCE” PRUSA

Międzyszkolny Turniej o „Lalce ” Prusa odbył się 10 kwietnia w auli naszego liceum. Impreza to finał projektu GRY Z LALKĄ animowanego przez trzy polonistki – Alicję  Badowską i Dorotę Żytkiewicz z naszego liceum oraz Agnieszkę Ziółek z LO nr X.

Na uroczystości gościliśmy grupę współtwórców działania z LO nr X, wybrane klasy z naszej szkoły, a także uczniów z Niemiec.  Dzięki twórczej pracy młodzieży z IVA, IIIA i IIE finał GIER był nie tylko pouczający, ale i efektowny.

Młodzi humaniści (pod kierunkiem zarówno swoich polonistek, jak i anglisty – Krzysztofa  Szczepańskiego, matematyczki – Joanny Wojtowicz – Popławskiej, historyczki – Katarzyny Cieplińskiej – Olejnik) stworzyli nie tylko bardzo interesujące zadania konkursowe, ale i brawurowo zagrali fragment musicalu „Lalka”, przetłumaczyli i zaprezentowali scenki z dzieła Prusa, w których mówi się po angielsku, pięknie przeczytali fragmenty utworów będących lekturami powieściowych bohaterów. Wszyscy młodzi aktorzy zadbali nie tylko o profesjonalne wykonanie, ale i stosowne kostiumy oraz rekwizyty.

W Turnieju naszą szkołę reprezentowały dwa trzyosobowe zespoły:  Maciej Mrożkiewicz, Krzysztof Podawca, Natalia Wyszyńska z klasy IV E oraz Aleksandra Dejewska, Gabriella Keay i Natalia Lizoń z klasy IIC. Wszyscy oni wykazali się ogromną wiedzą na temat świata przedstawionego w arcypowieści Prusa.

Ach co to była za literacka uczta! Co za gra z Prusem!

(ab)

Data dodania: 2024-04-15 07:02:56