Lwi pazur „Czwórki”

W tym sezonie nasza reprezentacja strzelecka nie ma sobie równych!

W każdej z pięciu dotychczas rozegranych rund Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej nasi strzelcy zdobywają medale w klasyfikacji drużynowej. Jak dotąd 3 złote i 2 brązowe.

Do rozegranych 4.03 zawodów „O Puchar Dyrektora LO nr XV” nasi reprezentanci  przystąpili bardzo skoncentrowani wiedząc, że nasza drużyna nie mogła wystąpić w optymalnym składzie. Na szczęście zmiennicy spisali się dosłownie „na medal” .

W przedostatnich zawodach sezonu naszą Szkolę reprezentowali: Marta Malinowska (3e+) – kapitan drużyny, Urszula Cieślikiewicz i Marek Sitek – oboje 3f+, Joanna Klepacka (1b) oraz mega niespodzianka dnia: Laura Pieciuk (1c).

Zawody w naszej drużynie rozpoczął „człowiek bez nerwów” – Marek Sitek, który swym wynikiem dał sygnał rywalom, że „Czwórka” tanio skóry nie sprzeda! Potem był knockout w wykonaniu Laury Pieciuk, po którym nasi przeciwnicy już się nie podnieśli. Laura osiągnęła wynik 180 punktów na 200 możliwych (poniżej prezentujemy jej tarcze). Kolejne nasze zawodniczki także nie oszczędzały razów naszym rywalom, dzięki czemu podium zwyciężczyń wyglądało jak marzenie trenera: brązowy medal zdobyła Joasia Klepacka, srebrny Marta Malinowska, a złoty z rzadko spotykaną przewagą - Laura Pieciuk.

Do medalowych zdobyczy Marta Malinowska dołożyła srebrny medal w konkursie jednego strzału. Polega on na tym, że po każdej serii strzałów zawodnik z najsłabszym wynikiem odpada. Trzeba zatem strzelać równo – nierzadko „8” nie wystarczyła aby pozostać w konkursie.

Wszyscy nasi strzelcy strzelali koncertowo, co ostatecznie pozwoliło im zawiesić na swych szyjach złote medale za zwycięstwo w tych zawodach!

Do końca sezonu pozostały do rozegrania jedne zawody. Po ostatnim sukcesie nasza drużyna objęła prowadzenie w klasyfikacji przejściowej, mając ok. 50 punktów przewagi nad kolejną. To dużo i mało… Indywidualnie Marta Malinowska przewodzi dziewczętom, a Marek Sitek jest trzeci wśród chłopców. Ależ będą emocje!

Tekst: K.R.

Zdjęcia: U. Cieślikiewicz, L. Pieciuk.

Data dodania: 2022-03-06 13:46:00
Data edycji: 2022-03-06 13:49:25