Historie Sybiraków - wystawa

Klasa 2D+ w dniu 3.10.21 uczestniczyła w wystawie Historie Sybiraków - tak blisko, tak daleko.

Wystawa, w której uczestniczyliśmy to mozaika, swoisty patchwork, na który składają się traumatyczne doświadczenia wojennych zesłań na terytoria ZSRR z perspektywy 75 lat.
Poznaliśmy  historie opowiedziane przez Sybiraków, spisane przez ich wnuków oraz nagrane przez autorkę wystawy - Matyldę Janiec.

Zdaliśmy sobie sprawę, że Wrocław jest utkany z takich opowieści rodzinnych jak te , które mogliśmy przeczytać na wystawie.
Poznaliśmy wspomnienia swoich bliskich , którzy  opowiadali nam o ,,nieludzkiej” ziemi czyli Syberii.Mogliśmy doświadczyć emocji , które towarzyszyły  bohaterom w tamtym okresie.
To wydarzenia, o których powinniśmy pamiętać. Historie Sybiraków skłaniły nas do przemyśleń i refleksji.

Klasa 2D+

Data dodania: 2021-10-04 06:56:30